Pomoc w nauce

Rozprawka to pisemna wypowiedź, która jest jedną z najpopularniejszych prac w szkole podstawowej i średniej. Pojawia się zarówno na egzaminach ósmoklasisty, jak i na egzaminie maturalnym. Sprawdź, jak napisać rozprawkę.
Tegoroczna Wakacyjna Akcja Caritas, czyli letni wypoczynek dla dzieci z największą polską organizacją dobroczynną, będzie miała nieco inny charakter niż w ubiegłych latach, ale oferta dla najmłodszych została zapewniona. A po powrocie z wakacji wielu uczniów czeka miła niespodzianka od Caritas.

Materiał sponsorowany

Pole trapezu można obliczyć za pomocą podanego wzoru, lecz początkowo dobrze jest zapoznać się z krótką informacją teoretyczną dotyczącą tej figury geometrycznej.
Obliczanie pola powierzchni figury geometrycznej, to podstawowa umiejętność na lekcjach geometrii. Każda figura ma własny wzór na obliczanie pola powierzchni. Sprawdź, co to znaczy pole powierzchni figury geometrycznej.
Pole rombu, jak każdej innej figury geometrycznej, można policzyć za pomocą ustalonego wzoru. Przed obliczaniem warto poznać podstawowe informacje na temat tej figury geometrycznej. 
Nauka tabliczki mnożenia wcale nie musi być trudna dla dziecka - dobrze jest znać metody, które tę naukę znacznie usprawniają. Najlepszym sposobem jest nauka tabliczki mnożenia poprzez zabawę!
Głoski dźwięczne i bezdźwięczne oraz ich właściwe odróżnianie to wiedza, którą powinien opanować każdy uczeń w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Jak wytłumaczyć dziecku różnice między głoskami dźwięcznymi i bezdźwięcznymi?
Bezpieczne doświadczenia, które można wykonać z dzieckiem w domu zachęcą go do nauki i pokażą - nie tylko w nudnej teorii - jak ciekawe są nauki przyrodnicze. Oto kilka prostych eksperymentów dla uczniów podstawówki.
Zaproszenie to jedna z najkrótszych – i najłatwiejszych do napisania – form wypowiedzi. Zgodnie z podstawą programową, zaproszenia piszą już uczniowie w trzeciej klasie szkoły podstawowej. Ale wiedza o tym, jak napisać zaproszenie, przyda się każdemu – nie tylko uczniom podstawówki.
Wypracowanie to jedna z tych prac pisemnych, które sprawiają uczniom najwięcej problemów. Zapewne i twoje dziecko prędzej czy później zapyta, jak napisać wypracowanie albo wręcz poprosi o to, byś napisała je wraz z nim. Warto więc przypomnieć sobie podstawowe zasady pisania wypracowań, by skutecznie pomóc dziecku. 
Dzielenie na sylaby zazwyczaj nie sprawia dużych problemów. Proste wyrazy dzieci uczą się dzielić już w wieku przedszkolnym, wyklaskując w rytm ilość sylab w wyrazie. Dziecko realizujące tak zwaną zerówkę, czyli będące na progu gotowości szkolnej musi już wykazać się znajomością poprawnego dzielenia wyrazów na sylaby. 
Zdania podrzędnie złożone dzielimy na rodzaje w oparciu o logikę relacji zdań składowych względem siebie. Z uwagi na pokrewieństwo ze wzajemnymi relacjami części zdania, rodzaje zdań podrzędnie złożonych to: podmiotowe, orzecznikowe, przydawkowe, dopełnieniowe i okolicznikowe. Przyjrzyjmy się im kolejno.

NOWY NUMER

Nowy numer magazynu Dziecko Zakupy i My już w sprzedaży! A w nim ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży a także inspiracje i porady dla całej rodziny! 164 strony za 4,99 zł.

Sprawdź
Dziecko zakupy i my