Pomoc w nauce

"Dżuma", powieść Alberta Camusa, to lektura w szkole średniej. Uniwersalna opowieść o złu i o postawach, jakie w jego obliczu może przyjmować człowiek, uznawana jest za jedną z ważniejszych książek z nurtu egzystencjalizmu w literaturze XX wieku. Przeczytaj albo posłuchaj streszczenia lektury.
Drugi tom Lalki napisanej przez Bolesława Prusa nie ma zakończenia: dalszych losów Wokulskiego i Izabeli Łęckiej możemy się tylko domyślać. Przeczytaj streszczenie drugiego tomu Lalki.
„Lalka” napisana przez Bolesława Prusa to jedna z lektur obowiązkowych w szkołach średnich – czytają ją zarówno licealiści, jak i uczniowie technikum. Poznaj jej genezę i problematykę, przeczytaj albo posłuchaj streszczenia tomu pierwszego Lalki. 
"Boska Komedia" Dante Alighieri – lektura obowiązkowa dla uczniów szkół średnich. Arcydzieło włoskiej literatury, które ostrzega średniowieczne społeczeństwo przed konsekwencjami grzesznego życia. Przeczytaj albo posłuchaj streszczenia lektury.
"Makbet" William Szekspir – lektura obowiązkowa dla uczniów szkół średnich. "Makbet" jest dramatem, który opowiada o upadku moralnym wodza królewskiej armii, o zdradzie przyjaciół i żądzy władzy. Przeczytaj albo posłuchaj streszczenia lektury.
"Potop" Henryka Sienkiewicza - druga z trzech powieści tworzących Trylogię Sienkiewicza. Powieść opowiada o losach Polaków w trakcie potopu szwedzkiego. "Potop" to obowiązkowa lektura dla uczniów szkół średnich. Przeczytaj albo posłuchaj streszczenia lektury.
"Rok 1984" napisany przez angielskiego pisarza Georga Orwella to lektura licealna, która znajduje się w spisie obowiązkowych tekstów literackich dla profilu podstawowego i rozszerzonego. O czym mówi ta książka i dlaczego znalazła się z spisie lektur obowiązkowych? Przeczytaj albo posłuchaj streszczenia lektury.
"Dziady" część III należy do cyklu dramatów "Dziady" i stanowi jej ostatnią ukończoną część. Przez krytyków uznawana jest za najwybitniejsze dzieło Adama Mickiewicza i zarazem najbardziej charakterystyczny utwór z gatunku dramatu romantycznego. Przeczytaj albo posłuchaj streszczenia lektury.
Pytanie, czy pomagać dziecku w lekcjach, w trakcie roku szkolnego zadaje sobie niemal każdy rodzic ucznia. Jaka jest na nie najlepsza odpowiedź? 
Zamiast robić lekcje twoje dziecko stale wyszukuje sobie ciekawsze zajęcia, a gdy w końcu usiądzie do biurka marudzi, narzeka, a nawet płacze? W wielu domach to codzienność, którą warto jednak zmienić i dla dobra dziecka, i dla swojego spokoju.
Powrót do szkoły po chorobie nie zawsze jest łatwy. Młody człowiek musi nadrobić zaległości w nauce, ale często również na nowo zaprzyjaźnić się z rówieśnikami. Jakie trudności może mieć dziecko po dłuższej nieobecności w szkole i jak pomóc mu je pokonać?
Hymn narodowy to pieśń patriotyczna, którą każdy Polak powinien znać. Aby hymn narodowy wszedł dziecku w krew, warto zapoznać go z jego historią i podjąć się wspólnej nauki Mazurka Dąbrowskiego.

NOWY NUMER

W numerze 3/2020 "Zdrowia": odchudzanie według typu sylwetki, chorobę poznasz po zapachu, ból można leczyć, życie ze schizofrenią, siarka w pielęgnacji urody, jak przechowywać żywność. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 3/2020