Pomoc w nauce

Po tegorocznej przerwie wielkanocnej dzieci wróciły do szkół w odmienionej rzeczywistości. Zapowiadany miesiącami koniec prac domowych wszedł w życie. Wciąż jednak są nauczyciele, którzy je zadają. Rodzice się oburzają, ale czy mają rację? Ta nauczycielka 2. klasy podstawówki postawiła sprawę jasno.
Lubisz zagadki matematyczne? Ta nie kryje w sobie żadnej tajemnicy, mimo to padają różne wyniki. Jeśli nie chcesz wpaść w pułapkę, przypomnij sobie czasy, gdy chodziłeś do szkoły i wykorzystaj informacje z lekcji matematyki. Przyda ci się podstawowa wiedza.
Matematyka jest do opanowania, pod warunkiem że się ją zrozumie. Nie każdy nauczyciel tego przedmiotu potrafi jednak dobrze przekazać wiedzę. Jak pokazuje jedna z matematyczek aktywnych w social mediach najlepiej uczyć zasad matematycznych na obrazach. W jednym ze swoich postów pokazała, jak nauczyć się jednostek za pomocą dłoni.
Proste zagadki matematyczne, wykorzystujące zasady, których uczyliśmy się w szkołach, czasami sprawiają trudność dorosłym. Niewykorzystywana wiedza umyka z głów, zwłaszcza jeśli matematyka nie należała do naszych ulubionych przedmiotów. Dacie radę to rozwiązać? Jak szybko?
To zadanie matematyczne wydaje ci się banalne? Na pierwszy rzut oka widać, że nie jest zbyt zagmatwane, jednak nie oznacza to, że nie sprawia trudności - wręcz przeciwnie. Prawidłowy wynik błyskawicznie podają dzieci, dorosłym nie zawsze idzie tak dobrze. A ty, jak rozwiążesz to działanie?
Lubimy pogłówkować, a zagadki logiczne są czymś, po co chętnie sięgamy. Ta zgadywanka nie jest skomplikowana, ale o jednym trzeba pamiętać - zanim zaczniesz kombinować, dokładnie przeczytaj jej treść. Na pewno wiesz, że najczęściej umyka to, co jest podane na tacy. Tak może być i tym razem.
Rada Języka Polskiego zapowiedziała zmiany w polskiej ortografii. Będzie aż 11 nowych zasad. Zmieni się m.in. pisownia mieszkańców miast, zapis nazw firm i marek czy pisownia cząstek -bym, -byś, -by, -byśmy, -byście. Na ich wejście w życie będziemy jednak musieli poczekać. Zmiany zaczną bowiem obowiązywać od stycznia 2026 roku.
Ta zagadka nie jest skomplikowana, jednak nie wszystkim udaje się podać prawidłową odpowiedź. Dlaczego? Ta, która przychodzi do głowy jako pierwsza, wydaje im się... zbyt prosta. To jednak kolejny przykład zgadywanki, w której lepiej za dużo nie myśleć i zdać się na intuicję.
Założymy się, że z tym zadaniem lepiej poradzą sobie dzieci niż dorośli. Choć nie jest to trudna zagadka, trzeba jednak dobrze ułożyć w niej układ równań i znaleźć własną drogę do rozwiązania. Z tego powodu uczniowie wykonają ją znacznie szybciej niż rodzice, którzy wyszli z arytmetycznej wprawy. Masz ochotę sprawdzić swoje siły?
Maj to miesiąc w którym wyjątkowo często mówi się o matematyce. Matura, test ósmoklasisty przywołują wspomnienia u dorosłych. Czy poradzilibyśmy sobie z tegorocznymi zadaniami? Zamiast zaprzątać sobie nimi głowę, podajemy wam matematykę w formie rozrywki. Uda się rozwiązać zagadkę?
Mózg potrzebuje treningu, tak samo, jak ciało potrzebuje ruchu. A ćwiczenia czynią mistrza. Dlatego tak cenne są zagadki matematyczne. W jaki sposób powiązane są liczby? Ta zagadka matematyczna jest prostsza niż się wydaje. Jak długo zajmie wam znalezienie poprawnej odpowiedzi?
Łamigłówki literowe to nie tylko świetna rozrywka, ale i rodzaj treningu dla umysłu. Regularne ich wykonywanie sprzyja koncentracji, logicznemu myśleniu, rozbudza, ale z drugiej strony relaksuje. Gotowi na wyzwanie? Możecie podejść do zadania z nutką rywalizacji, rozwiązując je całą rodziną.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza