Pomoc w nauce

Dobre filmy edukacyjne dla dzieci to świetne połączenie nauki i rozrywki. Z YouTube dzieci korzystają bardzo chętnie, nie trzeba ich do tego zachęcać. Warto więc poświęcić nieco czasu na to, aby wyszukać i podrzucić dzieciom właściwe treści.
Podczas nauki matematyki bez przerwy pojawiają się przed nami coraz to trudniejsze zagadnienia, wymagające od nas coraz trudniejszego abstrakcyjnego myślenia. Niektóre z nich odstraszają młodych uczniów samą nazwą lub zestawem skomplikowanych oznaczeń. Jednym z takich zagadnień mogą być pierwiastki. Czy na pewno jest się jednak czego obawiać?
Zbliża się koniec roku szkolnego, a wraz z nim nieubłaganie nadchodzi czas egzaminów. Już niedługo, ósmoklasiści usiądą w szkolnych ławkach by napisać pierwszy poważny egzamin w swoim życiu. Jest to idealny moment na to, żeby przypomnieć sobie najważniejsze lektury, które czyta się w szkole podstawowej. Jednym z takich dzieł jest „Katarynka” Bolesława Prusa.
Twoje dziecko doskonale zna wszystkie litery, ale wciąż nie chce czytać? Nie lubi książek, a lektury szkolne to jego zmora? Sprawdź, co ułatwi mu samodzielną lekturę i pozwoli pokochać książki.
Plan lekcji to absolutna podstawa, jeśli chodzi o wyprawkę ucznia. To pierwowzór wszelkich plannerów, które obecnie organizują nam życie i tak chętnie z nich korzystamy. Plan lekcji ma to do siebie, że służy uczniowi przez cały semestr, a nawet cały rok. Oto nasze wersje grafiku ucznia - wystarczy je pobrać i wydrukować. 
Na każdym etapie edukacji uczniowie mierzą się z pisaniem różnych, dłuższych bądź krótszych form wypowiedzi. Umiejętność pisania niektórych z nich, okaże się później bardzo przydatna w życiu. Jedną z takich form jest podanie. Jak napisać podanie? I jakich błędów nie wolno popełnić w czasie pisania podania?
Części zdania to jeden z trudniejszych tematów, z jakimi trzeba się zmierzyć na lekcjach języka polskiego. Trzeba go bardzo dobrze zrozumieć, bo wprowadza wiele pojęć, które w przyszłości okażą się bardzo ważne. Czym są części zdania i co musisz wiedzieć o każdej z nich, żeby nie dać się zaskoczyć na klasówce?
W okresie poprzedzającym Wielkanoc, dzieci w szkole czy przedszkolu często dostają zadanie narysowania wielkanocnych symboli: pisanki, zajączka czy kurki. Jak narysować zająca? To proste! Pokazujemy to krok po kroku.
Na pierwszy dzień wiosny zwykle czekamy z utęsknieniem. Po mroźnej, zimowej aurze ten dzień jest nadzieją na szybkie ocieplenie. Kiedy dokładnie wypada pierwszy dzień kalendarzowej wiosny i jakie są zwyczaje z nim związane?
Charakterystyka postaci to dłuższa wypowiedź pisemna, której opanowanie jest konieczne w trakcie nauczania języka polskiego. Charakterystyka postaci może pojawić się również na egzaminie, więc lepiej opanować zasady pisania tego rodzaju wypowiedzi. Jak napisać charakterystykę postaci?
Mitologia grecka i rzymska to zespoły wierzeń dominujące w starożytnej Europie. Zostawiły one ogromny ślad w kulturze zarówno Starego Kontynentu, jak i całego świata. Imiona greckich bogów lub ich rzymskich odpowiedników do dziś noszą planety Układu Słonecznego. Jakie są imiona bogów greckich i jakie są ich atrybuty?
Mianem stolicy określamy główne miasto danego państwa lub okręgu. W stolicach swoją siedzibę mają główne organy administracji, jak rząd, parlament czy placówki dyplomatyczne innych krajów.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka