Pomoc w nauce

Na każdym etapie edukacji uczniowie mierzą się z pisaniem różnych, dłuższych bądź krótszych form wypowiedzi. Umiejętność pisania niektórych z nich, okaże się później bardzo przydatna w życiu. Jedną z takich form jest podanie. Jak napisać podanie? I jakich błędów nie wolno popełnić w czasie pisania podania?
Części zdania to jeden z trudniejszych tematów, z jakimi trzeba się zmierzyć na lekcjach języka polskiego. Trzeba go bardzo dobrze zrozumieć, bo wprowadza wiele pojęć, które w przyszłości okażą się bardzo ważne. Czym są części zdania i co musisz wiedzieć o każdej z nich, żeby nie dać się zaskoczyć na klasówce?
W okresie poprzedzającym Wielkanoc, dzieci w szkole czy przedszkolu często dostają zadanie narysowania wielkanocnych symboli: pisanki, zajączka czy kurki. Jak narysować zająca? To proste! Pokazujemy to krok po kroku.
Na pierwszy dzień wiosny zwykle czekamy z utęsknieniem. Po mroźnej, zimowej aurze ten dzień jest nadzieją na szybkie ocieplenie. Kiedy dokładnie wypada pierwszy dzień kalendarzowej wiosny i jakie są zwyczaje z nim związane?
Charakterystyka postaci to dłuższa wypowiedź pisemna, której opanowanie jest konieczne w trakcie nauczania języka polskiego. Charakterystyka postaci może pojawić się również na egzaminie, więc lepiej opanować zasady pisania tego rodzaju wypowiedzi. Jak napisać charakterystykę postaci?
Mitologia grecka i rzymska to zespoły wierzeń dominujące w starożytnej Europie. Zostawiły one ogromny ślad w kulturze zarówno Starego Kontynentu, jak i całego świata. Imiona greckich bogów lub ich rzymskich odpowiedników do dziś noszą planety Układu Słonecznego. Jakie są imiona bogów greckich i jakie są ich atrybuty?
Mianem stolicy określamy główne miasto danego państwa lub okręgu. W stolicach swoją siedzibę mają główne organy administracji, jak rząd, parlament czy placówki dyplomatyczne innych krajów.
W matematyce często mamy do czynienia z pojęciami takimi jak liczby rzeczywiste, wymierne, niewymierne, naturalne i całkowite oraz pierwsze i złożone. Ale co to właściwie są za liczby, czym się od siebie różnią i jak je rozpoznać?
Orzeczenie imienne to jeden z typów orzeczenia, czyli tej części zdania, która w zdaniu występuje w formie osobowej i określa wykonywaną przez podmiot czynność lub też stan albo proces, któremu podlega ktoś lub coś. Orzeczenie imienne jest również zwane orzeczeniem złożonym.
Rzeczownik to część mowy nazywająca m.in. rzeczy, miejsca, osoby, organizmy, czynności, zjawiska i pojęcia. Rzeczownik w zdaniu pełni funkcję przede wszystkim podmiotu. Odmienia się przez przypadki i liczby, a występuje w rodzajach. Co jeszcze warto wiedzieć o rzeczowniku? Poznajmy go bliżej!
Odmiana przez przypadki to ważny element nauki gramatyki języka polskiego. Czym są przypadki? Jak brzmią ich pytania? Jak odmieniać przez przypadki? Sprawdź.
Opowiadanie jest najczęściej wybieraną formą przez uczniów. Wbrew pozorom napisanie opowiadania wcale nie należy do najłatwiejszych, są bowiem żelazne zasady, którymi trzeba się kierować podczas pisania. Jakie to zasady? I jakie formy można zamknąć w opowiadaniu? Sprawdźcie.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka