Chłopi Władysława Reymonta - streszczenie lektury

2020-02-26 13:43
Chłopi
Autor: Getty images

Część pierwsza Chłopów Władysława Reymonta znalazła się wśród lektur licealnych. Powieść, nagrodzona nagrodą Nobla, opowiada o losach mieszkańców polskiej wsi końca XIX wieku. Posłuchaj streszczenia lektury i poznaj losy Borynów.

Chłopi to powieść, która w rzeczywisty i obrazowy sposób przedstawie życie mieszkańców polskiej wsi XIX wieku. Czytelnik poznaje tu nie tylko losy głównych bohaterów - rodu Borynów, ale i zdobywa informacje o ludowych obrzędach i zwyczajach opisywanych zgodnie z rytmem pór roku, które dzielą zresztą powieść na cztery części. 

Powieść ukazuje również konflikty między chłopami a dworem oraz przeobrażenia, które miały miejsce po powstaniu styczniowym. Posłuchaj streszczenia lektury i dowiedz się więcej o Chłopach Władysława Reymonta.

Posłuchaj również streszczenia: Zbrodni i kary Dostojewskiego

Konrada Wallenroda Mickiewicza

Streszczenia nie boskiej komedii Krasińskiego

Władysław Reymont - Chłopi (tom 1 - Jesień) - streszczenie lektury - posłuchaj podcastu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Lektury szkolne
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie! Z kodem rabatowym: "wiosna" tylko 2,50 zł za 96 stron porad o zdrowiu! Dodatkowo otrzymasz dostęp do numerów archiwalnych. W nr 4/2020 „Zdrowia m.in.: poradnik alergika, choroby zakaźne pod lupą, „młody” zawał serca, mity o recyklingu.

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 4/2020
KOMENTARZE