Nie Boska komedia Zygmunta Krasińskiego - streszczenie lektury

2020-02-28 15:15
Nie boska komedia
Autor: Getty images

Nie Boska komedia Zygmunta Krasińskiego to największe dzieło pisarza. Romantyczny dramat tytułem nawiązuje do Boskiej Komedii Dantego i opowiada o historii Henryka walczącego na czele arystokracji z rewolucjonistami. Przesłanie dramatu jest jednak dużo głębsze. Posłuchaj streszczenia lektury.

Nie Boska komedia dzieli się na dwie cześć. Pierwsza poświęcona jest rodzinie, druga - społeczeństwu. Obie części łączą rozważania na temat poezji romantycznej, która zabija w ludziach miłość. Poruszają również problem walki społecznej, arystokracji z rewolucjonistami. 

Nie Boska komedia Zygmunta Krasińskiego powstała w 1833 roku, uznawana jest za największe dzieło pisarza. Jak każdy utwór romantyczny pełna jest symboliki i wątków nadprzyrodzonych zjawisk. Posłuchaj streszczenia lektury i dowiedz się więcej na temat przesłania Nie Boskiej komedii.

Posłuchaj również streszczenia: Treny Kochanowskiego

Testament mój - Słowackiego

Ody do młodości Mickiewicza

Zygmunt Krasiński - Nie-Boska Komedia - streszczenie lektury - posłuchaj podcastu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Lektury szkolne
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE