Jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia? Szybkie metody nauki tabliczki mnożenia

2020-06-10 14:30 redakcja
nauka tabliczki mnozenia
Autor: thinkstockphotos.com

Nauka tabliczki mnożenia wcale nie musi być trudna dla dziecka - dobrze jest znać metody, które tę naukę znacznie usprawniają. Najlepszym sposobem jest nauka tabliczki mnożenia poprzez zabawę!

Aby tabliczka mnożenia nie sprawiała trudności, warto zapoznawać dziecko z nią już od najmłodszych lat. Pierwszym krokiem jest nauczenie dziecka pokazywania na palcach ile ma lat i powtarzanie tej czynności do momentu, kiedy samo nie zacznie liczyć i mówić ile ma lat.

Gdy już dziecko opanuje sztukę liczenia i dodawania, przychodzi pora na naukę mnożenia i tutaj pojawiają się schody. Przygotowaliśmy parę możliwości nauczenia dziecko tabliczki mnożenia, ale również rodzice będą mogli sobie przypomnieć.

Zasady, które dziecko powinno znać podczas nauki tabliczki mnożenia:

  • każda liczba mnożona przez 1 daję tą liczbę;
  • liczba mnożona przez 0 daje zawsze 0 (Dla każdego, jak marzenie jest przez zero liczb mnożenie! Zawsze wynik masz gotowy: zero – no i kłopot z głowy!);
  • są iloczyny okrągłe nr 4x4, 5x5, 6x6 i te warto po prostu zapamiętać;
  • łatwa do zapamiętania istnieje także zasada przy mnożeniu przez 9, suma cyfr daje 9 np. 9*8=72; 7+2=9, 9*4=36; 3+6=9;
  • aby pomnożyć przez 10, wystarczy do liczby dodać 0.

Sposoby na naukę tabliczki mnożenia:

1. Gry edukacyjne o tabliczce mnożenia

Razem z dzieckiem przygotujcie sobie kartoniki, na których napisz z jednej strony działanie mnożenia, a na drugiej stronie wynik. Zacznij od najprostszy działań mnożenia, aby dziecko zachęcić do odkrywania świata matematyki. Stopniowo wprowadzaj trudniejsze przykłady.

2. Kolorowanki z tabliczką mnożenia

Dostępne są matematyczne kolorowanki dla dzieci, które pobudzą kreatywność twojego dziecka i pozwolą wzrokowo zapamiętać działanie matematyczne. Niezawodną metodą jest także wydrukowanie tabliczki mnożenia do druku, a także tabliczki dzielenia w wersji PDF do druku

Mnożenie może być dobrą zabawą:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE