"Ludzie, którzy szli" Tadeusza Borowskiego - streszczenie lektury

2020-02-25 15:10
Ludzie, którzy szli Tadeusza Borowskiego - streszczenie lektury
Autor: Getty images

Akcja opowiadania "Ludzie, którzy szli" toczy się w obozie koncentracyjnym w czasie II wojny światowej. To wstrząsająca historia o śmierci i walce o to, aby zachować normalność w świecie straszliwych zbrodni. Posłuchaj streszczenia lektury autorstwa Tadeusza Borowskiego.

Opowiadania Tadeusza Borowskiego "Ludzie, którzy szli" to jedno z wielu opowiadań tego autora, będących autobiograficznymi wspomnieniami z obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, do którego  trafił w 1943 roku. Borowski opisuje obozowa rzeczywistość, w której śmierć i ludzki dramat mieszały się z codziennym życiem i czynnościami, takimi jak budowa boiska czy kładzenie dachu na obozowych budynkach.

Opowiadanie "Ludzie, którzy szli" porusza temat śmierci w komorach gazowych bez emocji i z obiektywizmem, który tylko wzmacnia siłę przekazu. Posłuchaj streszczenia lektury.

Posłuchaj również: streszczenia Ferdydurke Gombrowicza

Zdążyć przed panem Bogiem

Proszę państwa do gazu

Ludzie, którzy szli - Tadeusz Borowski - streszczenie lektury - posłuchaj podcastu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Lektury szkolne
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Nowy numer magazynu Dziecko Zakupy i My już w sprzedaży! A w nim ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży a także inspiracje i porady dla całej rodziny! 164 strony za 4,99 zł.

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE