Ferdydurke Witolda Gombrowicza - streszczenie lektury

2020-02-25 14:03
Ferdydurke
Autor: Getty images

Ferdydurke to powieść Witolda Gombrowicza powstałą w dwudziestoleciu międzywojennym. To utwór, w którym teraźniejszość miesza się z przeszłością, a wszystko jest pretekstem do dyskusji o tym, kim jesteśmy i co oznacza bycie sobą. Posłuchaj streszczenia lektury Ferdydurke.

Ferdydurke opowiada o literacie, który w tajemniczy sposób wrócił do czasów swojego dzieciństwa. W nowej szkole zostaje upupiony, czyli poddany procesowi infantylizacji. Ucieka, aby nie ulec stereotypom i wzorcom narzuconym przez środowisko i poszukuje samego siebie, czyli istoty zindywidualizowanej. Posłuchaj streszczenia Ferdydurke, groteskowego utworu, który niesie smutne przesłanie o tym, że wszyscy żyjemy udając kogoś.

Posłuchaj również streszczenia: Ludzie, którzy szli Borowskiego

Szewców Witkiewicza

Procesu Franza Kafki

Ferdydurke - Witold Gombrowicz - streszczenie lektury - posłuchaj podcastu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Lektury szkolne
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Nowy numer magazynu Dziecko Zakupy i My już w sprzedaży! A w nim ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży a także inspiracje i porady dla całej rodziny! 164 strony za 4,99 zł.

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE