Ferdydurke Witolda Gombrowicza - streszczenie lektury

2020-02-25 14:03
Ferdydurke
Autor: Getty images

Ferdydurke to powieść Witolda Gombrowicza powstałą w dwudziestoleciu międzywojennym. To utwór, w którym teraźniejszość miesza się z przeszłością, a wszystko jest pretekstem do dyskusji o tym, kim jesteśmy i co oznacza bycie sobą. Posłuchaj streszczenia lektury Ferdydurke.

Ferdydurke opowiada o literacie, który w tajemniczy sposób wrócił do czasów swojego dzieciństwa. W nowej szkole zostaje upupiony, czyli poddany procesowi infantylizacji. Ucieka, aby nie ulec stereotypom i wzorcom narzuconym przez środowisko i poszukuje samego siebie, czyli istoty zindywidualizowanej. Posłuchaj streszczenia Ferdydurke, groteskowego utworu, który niesie smutne przesłanie o tym, że wszyscy żyjemy udając kogoś.

Posłuchaj również streszczenia: Ludzie, którzy szli Borowskiego

Szewców Witkiewicza

Procesu Franza Kafki

Ferdydurke - Witold Gombrowicz - streszczenie lektury - posłuchaj podcastu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Lektury szkolne
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE