Zdażyć przed Panem Bogiem Hanny Krall - streszczenie lektury

2020-02-26 8:32

Zdążyć przed Panem Bogiem to poruszająca książka Hanny Krall. To spisana rozmowa z Markiem Edelmanem, przywódca powstania w warszawskim gettcie. Posłuchaj streszczenia lektury.

Zdażyć przed Panem Bogiem Hanny Krall - streszczenie lektury
Autor: Getty images

Zdążyć przed Panem Bogiem to relacja Marka Edelmana z powstania w gettcie warszawskim. To wstrząsająca opowieść, dzięki której poznajemy szczegóły przebiegu powstania,ale również dowiadujemy się o życiu codziennym, które toczyło się w pacyfikowanym gettcie.

Książka ukazuje straszliwą prawdę o heroizmie powstańców, ale i o walce o przetrwanie nie zawsze prowadzonej zgodnie z zasadami moralnymi. Posłuchaj streszczenia lektury i poznaj wspomnienia Marka Edelmana.

Posłuchaj również streszczenia: Proszę państwa do gazu Borowskiego

Ludzie, którzy szli Borowskiego

Miejsca Stasiuka

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza