Miejsce Andrzeja Stasiuka - streszczenie lektury

2020-02-26 13:24
Miejsce - Stasiuk
Autor: Getty images

Miejsce Andrzeja Stasiuka to krótkie opowiadanie o spotkaniu dwóch mężczyzn w miejscu dawnej cerkwi łemkowskiej, To okazja to snucia wspomnień i refleksji nad przeszłością oraz przyszłością. Posłuchaj streszczenia lektury.

Miejsce to nostalgiczne opowiadanie o przeszłości i przyszłości. Akcja utworu toczy się w miejscu dawnej cerkwi łemkowskiej, rozebranej i przeniesionej do muzeum. Miejscowy mężczyzna prowadzi dialog z turystą, snuje wspomnienia o miejscu, które już nie istnieje, ale nadal pozostaje w świadomości i pamięci ludzi tu żyjących.

Opowiadanie jest krótkie, dotyka tematu przemijania i doskonale pokazuje zamkniętą społeczność Beskidu Niskiego, dawnej Łemkowszczyzny. Posłuchaj streszczenia lektury z serii Opowieści galicyjskich Stasiuka.

Posłuchaj również streszczenia: Tanga Mrożka

Podróży z Herodotem Kapuścińskiego

Streszczenia Procesu Franza Kafki

Andrzej Stasiuk - Miejsce - streszczenie lektury - posłuchaj podcastu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Lektury szkolne
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Nowy numer magazynu Dziecko Zakupy i My już w sprzedaży! A w nim ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży a także inspiracje i porady dla całej rodziny! 164 strony za 4,99 zł.

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE