Podróże z Herodotem Ryszarda Kapuścińskiego - streszczenie lektury

2020-02-28 11:01
Podróże z Herodotem Ryszarda Kapuścińskiego
Autor: Getty images

Podróże z Herodotem Ryszarda Kapuścińskiego to zbiór esejów z podróży po świecie. Znanemu reportażyście w wędrówkach towarzyszy książka Dzieje Herodota, której treść przeplata się z prawdziwymi wydarzeniami. Posłuchaj streszczenia lektury.

Podróże z Herodotem Ryszarda Kapuścińskiego to subiektywne rozważania autora nad tym starożytnym dziełem. Ocena i refleksja Dziejów pokazana jest na tle prawdziwych wydarzeń z życia Kapuścińskiego, który w tym czasie podróżował po odległych kontynentach: Indiach, Chinach, Zimbabwe.

Przy okazji autor zastanawia się nad sensem życia i nad sposobem postrzegania świata przez Herodota, pokazuje też własne przemyślenia i interpretuje fakty, które opisuje. Podróże z  Herodotem to zbiór reportaży, typowej dla Kapuścińskiego formy literackiej. Posłuchaj streszczenia lektury.  

Posłuchaj również streszczenia:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza