Szatnie jak klatki, andruty w sklepikach i wymienianie karteczek. Wspominamy szkołę lat 90.

2024-05-08 17:00

Szkoła lat 90. nie miała sobie równych. Na lekcje dojeżdżaliśmy na BMX-ach, ubieraliśmy się w kreszowe dresy, a na przerwach wpisywaliśmy do "złotych myśli", albo z wypiekami na twarzach przeglądaliśmy "Popcorn", czy "Bravo". Pamiętacie to wszystko? A może jeszcze więcej?

Dzieci lat 90., chodźcie powspominać dawną szkołę
Autor: Facebook/ Instagram screenshots Dzieci lat 90., chodźcie powspominać dawną szkołę

Szkoła lat 90. miała swój urok, który po latach wszyscy chętnie wspominamy. Większość współczesnych rodziców, właśnie w tamtych czasach uczyła się w podstawówkach. Co zapadło wam w pamięć najbardziej? 

Zobacz: Dawne zabawki powracają. Tym bawiliśmy się w latach 90., teraz kochają je nasze dzieci

Królowe Matki odc. 7 - nauka literek

Przeczytaj: To oni bawili nas w dzieciństwie. Wspominamy ulubionych bohaterów kreskówek lat 90.

Niezapomniane przerwy między lekcjami

Na korytarzach nie było monitoringu, za to surowa woźna z mokrą ścierą... Na przerwach wymienialiśmy się karteczkami, wpisywaliśmy do złotych myśli, graliśmy w gumy, albo staliśmy w kolejkach do sklepiku po andruty, gumy turbo, "szyszki" ryżowe, czy bransoletki z pudrowych cukierków. 

Szkolne budynki lat 90. miały swój klimat

Lekcje WF nie odbywały się w klimatyzowanych salach, a przebieralnie, w których jedyną wentylacją były lufciki miały swój specyficzny zapach, gdzie słowa "ale wali" padały zawsze po wejściu.

Gdy zapomniało się książki, dzwoniło się do rodziców z budki telefonicznej w holu szkoły, a najlepsze plotki zawsze przekazywane były w szatniach, które wyglądały jak klatki, a nie jak dzisiejsze amerykańskie szafki rodem z Beverly Hills 902010 o jakich marzyliśmy. 

Rozrywki na lekcjach w latach 90.

Co jeszcze? Znudzeni na lekcjach pisaliśmy każde zdanie innym kolorem używając niewygodnych, grubych długopisów z wymiennymi wkładami, albo malowaliśmy paznokcie korektorami, które schły na nich o wiele szybciej niż na kartkach. Znudzeni podrzucaliśmy sztuczne pająki kolegom i koleżankom, albo wysyłaliśmy liściki po klasie.

Co jeszcze dodacie do naszej listy? Zobaczcie sami niezwykłe wspomnienia, które co i rusz publikowane są na facebookowych i instagramowych profilach z nostalgią lat 90.

Zobacz: W latach 90. marzyła o nich każda dziewczynka. Teraz wróciły na paznokciach