WYPRAWKA SZKOLNA: Sprawdź, czy przybory szkolne nie zawierają toksycznych substancji! [FILM]

2014-08-21 13:28

Przygotowując szkolną wyprawkę, należy kierować się bezpieczeństwem dziecka. Zanim więc kupisz wyprawkę do szkoły, sprawdź, czy kredki i ołówki nie zawierają szkodliwych substancji.

WYPRAWKA SZKOLNA: Sprawdź, czy przybory szkolne nie zawierają toksycznych substancji!, szkoła
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Wyprawka szkolna: czym kierować się podczas zakupów?
  2. Wyprawka szkolna: na co zwrócić uwagę?

Przed rozpoczęciem roku szkolnego należy skompletować wyprawkę zarówno dla przedszkolaka, jak i dziecka, które zaczyna zajęcia w szkole podstawowej. W wyprace powinny znaleźć się ubrania (obuwie na zmianę, strój gimnastyczny), artykuły higieniczne (chusteczki, grzebień). Oczywiście w wyprace nie może zabraknąć przyborów szkolnych, takich jak: kredki, flamastry, farby, gumki do ścierania, ołówki, blok do rysowania i pędzelki. Starszym dzieciom przydadzą się również linijki i cyrkle.

Wyprawka szkolna: czym kierować się podczas zakupów?

Przygotowując szkolną wyprawkę, należy kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem dziecka. Małgorzata Gawryluk-Dudzińska, kierownik marketingu BIC Polska, właścicielka marki BIC KIDS, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle wyjaśniła, w jaki sposób przygotować wyprawkę dla przedszkolaka i czym kierować się przy jej zakupie.

>> WYPRAWKA SZKOLNA: czy warto kupować dziecku do szkoły drogie gadżety? [FILM] >>

- Dzieci są mniej przewidywalne niż nastolatkowie i zdarza się, że łamią kredkę albo wkładają je do buzi. Dlatego tak duże znaczenie ma tutaj skład tych produktów. Musimy być pewni, że przybory, które kupujemy, nie mają na przykład rakotwórczego polichlorku winylu czy innych szkodliwych substancji toksycznych, które mogą wpływać na zdrowie dzieci w długiej perspektywie – powiedziała Małgorzata Gawryluk-Dudzińska agencji Newseria Lifestyle.

Wyprawka szkolna: na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze szkolnych produktów znaczenie mają też materiały, z których zostały wykonane. Wybierając kredki i ołówki, sprawdź, czy są wykonane z żywicy syntetycznej. Jest ona bardziej elastyczna, łamie się równomiernie i nie ma drzazg. Nie ma więc ryzyka, że dziecko się skaleczy. Z kolei przy wyborze flamastrów, kieruj się tym, by produkty te miały okrągłe, blokowane końce. Upewnij się także, czy farby lub plastelina nie zawierają toksycznych substancji, np. polichlorku winylu.

Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę, kupując wyprawkę? Obejrzyj materiał wideo.

KAPCIE dla PRZEDSZKOLAKA. Jakie wybrać? [22 PROPOZYCJE] >>

Neewseria. Agencja informacyjna