Kiedy wyniki matur 2022? Abiturienci będą musieli trochę poczekać

2022-05-05 13:20
Kiedy wyniki matur 2022?
Autor: Getty images Kiedy wyniki matur 2022?

Tegoroczny egzamin maturalny rozpoczął się 4 maja i potrwa do 20 maja 2022. Na jego wyniki jednak maturzyści będą musieli sporo poczekać. Za Ministerstwem Edukacji Narodowej podajemy daty wydawania świadectw maturalnych.

Na maturze 2022 uczniowie muszą wybrać trzy przedmioty – język polski, matematykę i język obcy nowożytny. Dodatkowo mogą też zdawać trzy inne przedmioty. Egzaminy maturalne można zdawać na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym. W tym roku uczniowie nie będą zdawać egzaminów ustnych, tylko pisemne (z wyjątkiem osób, którym wyniki z tego egzaminu są potrzebne w zagranicznej rekrutacji).

Egzaminy maturalne pisemne odbywać się będą od 4 do 20 maja 2022 w godzinach 9.00 lub 14.00.

Zobacz: Dokładny harmonogram egzaminu dojrzałości dzień po dniu

Jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki?

Kiedy uczniowie poznają wyniki matur?

Według MEN przekazywanie wyników matur odbędzie się w następujących terminach:

  • do 5 lipca 2022 - przekazanie szkołom świadectw, aneksów i informacji o wynikach dla zdających w terminie podstawowym,
  • 5 lipca 2022 – ogłoszenie wyników egzaminu dojrzałości 2022 oraz wydanie świadectw, aneksów i informacji o tych wynikach dla zdających w terminie podstawowym.

Ci uczniowie zaś, co będą zdawali maturę w terminie poprawkowym, na wyniki egzaminu będą musieli poczekać do 9 września 2022.

Jak sprawdzać wyniki matur 2022 online?

Dobra informacja dla uczniów jest taka, że nie będą musieli stawiać się w szkole osobiście, by poznać wyniki matury 2022. Centralna Komisja Egzaminacyjna wyniki egzaminów umieści na indywidualnych kontach internetowych maturzystów.

Wyniki będą dostępne na platformie 5 lipca 2022 roku od rana (w ubiegłym roku była to godzina 8.30). Wystarczy wejść w zakładkę przekierowującą do logowania na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Do logowania potrzebne będą: identyfikator i hasło, które uczniowie otrzymali w swoich szkołach.

Przeczytaj: Dni wolne w roku szkolnym 2021/2022

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza