Jak wybrać SZKOŁĘ PŁYWANIA dla dzieci?

2014-07-23 22:59

Na wybór odpowiedniej szkoły pływania dla dziecka warto poświęcić trochę czasu. Od tego zależy bezpieczeństwo naszej pociechy, a także to, czy dziecko nauczy się pływać i nie zniechęci się do wody.

jak-wybrac-szkole-plywania-dla-dzieci
Autor: Thinkstock|thinkstockphotos.com W dobrej szkole pływania dziecko szybko robi postępy

Spis treści

  1. Szkoła pływania – jak wybrać instruktora?
  2. Szkoła pływania – jakie warunki powinna spełniać?

Pływanie to ważna umiejętność, sposób na relaks i jeden z najzdrowszych sportów. Dlatego warto, by dziecko wcześnie nauczyło się pływać i polubiło tę aktywność. Wybór szkoły pływania dla dziecka nie jest prosty, dlatego warto wiedzieć, na co zwracać uwagę przy zapisywaniu dziecka na zajęcia pływania. Co sprawdzić na basenie.

Szkoła pływania – jak wybrać instruktora?

To instruktor na basenie wprowadzi dziecko w tajniki pływania i będzie czuwał nad jego bezpieczeństwem. Od jego umiejętności i osobowości zależy, czy pociecha będzie się czuła pewnie w wodzie, czy też zrazi się do pływania. Zapisując dziecko na basen na zajęcia nauki pływania wybierz instruktora spokojnego, pogodnego i mającego dobry kontakt z dziećmi, by smyk czuł się dobrze w jego obecności. Spytaj o kwalifikacje prowadzącego zajęcia w szkole pływania. Powinien mieć uprawnienia instruktora pływania. Musi on nie tylko doskonale pływać we wszystkich stylach, ale też mieć umiejętność przekazywania tej wiedzy dzieciom. Oprócz nauki techniki pływania powinien rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie i o tym, jak się zachować, gdy ktoś tonie.

Szkoła pływania – jakie warunki powinna spełniać?

Instruktor jest ważny, ale dla bezpieczeństwa i komfortu dziecka ważne są też warunki, w których będzie się uczyło pływać. Przestrzeń do nauki powinna być dobrze oddzielona od części przeznaczonej dla innych użytkowników basenu. Zajęcia w szkole pływania powinny odbywać się w małych grupach, dobranych pod względem wieku i umiejętności. By instruktor mógł na bieżąco wychwytywać i korygować błędy małych kursantów podczas zajęć nauki pływania na basenie, grupa nie powinna liczyć więcej niż 6 osób. Zwróć uwagę na temperaturę wody – zbyt zimna będzie nieprzyjemna dla dziecka i odstraszy je od pływania. Upewnij się, że na pływalni są dobre warunki sanitarne i że komfortowo się z niej korzysta. Ważna jest czystość wody, ale też porządek i czystość w szatniach i toaletach.

Mjakmama24.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza