Dzięki niemu uzyskasz głądką taflę na włosach. Produkt z kuchni za 2 zł podziała jak drogi zabieg u fryzjera

2022-06-03 13:51

Każda z nas chciałaby wyglądać pięknie i mieć zdrowe lśniące włosy. Ciężko jednak o taki efekt mając w domu malucha. Ten zabieg wykonasz w trakcie jego drzemki, a będzie cię kosztował 2 zł. Laminowanie włosów galaretką to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów, który jest polecany przez włosomaniaczki. Sprawi, że włosy będą gładkie i błyszczące. To jednak nie są jedyne korzyści z laminowania.

Laminowanie włosów galaretką.

i

Autor: Getty Images Laminowanie włosów galaretką - jak je wykonać?

Laminowanie włosów galaretką, określane też jako galaretkowanie włosów, to kolejny zabieg polecany przez włosomaniaczki, tak jak olejowanie włosów. Laminowanie to doskonały sposób na szybką poprawę kondycji włosów i to w bardzo niskiej cenie. Bez problemu można samodzielnie wykonać laminowanie włosów w domu. Czym jest zabieg laminowania włosów galaretką?

Spis treści

  1. Czym jest laminowanie włosów galaretką?
  2. Po co robić laminowanie włosów galaretką?
  3. Jak wykonać laminowanie włosów galaretką?
  4. Efekty laminowania włosów
  5. Przeciwwskazania do laminowania włosów

Czym jest laminowanie włosów galaretką?

W skrócie można opisać zabieg laminowania włosów jako nałożenie na nie galaretki spożywczej. W ten sposób tworzy się na włosach warstwę ochronną, która zabezpiecza kosmyki przed niekorzystnyymi warunkami zewnętrznymi, uszkodzeniami mechanicznymi czy wysoką temperaturą np. suszarki lub prostownicy.

Po co robić laminowanie włosów galaretką?

Mimo że początkowo pomysł nakładania galaretki na własne włosy może wydawać się dziwny, to jednak nie jest pozbawiony sensu. Galaretka składa się z cukru, który jest humektantem, oraz z żelatyny, która jest białkiem wielkocząsteczkowym. Galaretka działa więc dwutorowo - humektant nawilża włosy, a białko o dużych cząsteczkach tworzy na nich ochronny film, wygładzając i nabłyszczając kosmyki, a także ułatwiając ich rozczesywanie.

Zabieg ten polecany jest dla wszystkich rodzajów włosów, choć najlepiej sprawdzi się w przypadku włosów o niskiej i średniej porowatości. Włosy o niskiej porowatości z natury są gładkie, a ich łuski zamknięte. Takie włosy wyglądają na zdrowe, są błyszczące i oporne w stylizacji. Laminowanie galaretką podkreśli ich naturalny blask, a także ochroni przed uszkodzeniami.

Włosy średnioporowate są w nieco gorszej kondycji i mają lekko rozchylone łuski. Takie włosy są pozbawione naturalnego blasku, mogą się plątać i łamać. Laminowanie jest dla nich wręcz stworzone, ponieważ zabieg ten nie tylko tworzy powłokę ochronną, ale także wypełnia rozchylone łuski włosów.

Czytaj również: Polerowanie włosów: co to za zabieg? Cena, opinie, efekty

Doczepianie włosów obciąża naturalne włosy? Na czym polega zabieg?

Jak wykonać laminowanie włosów galaretką?

Zabieg ten jest banalnie prosty. Przede wszystkim zanim zacznie się go wykonywać, należy zaopatrzyć się w galaretkę - bez różnicy jest jej smak, choć wiele osób wybiera np. winogronową, ponieważ jest pozbawiona barwników. Uważa się, że np. truskawkowa może powodować lekko różowe refleksy na blond włosach.

Warto także zaopatrzyć się w maskę emolientową, serum do włosów i ulubiony olej, który zazwyczaj używa się do olejowania włosów. Dwa ostatnie składniki nie są koniecznie, ale warto wiedzieć, że można je wykorzystać. Istnieje bowiem kilka sposobów na wykonanie lamiancji galaretką.

Przed przystąpieniem do zabiegu laminacji należy dokładnie umyć włosy szamponem bez silikonów. Dzięki temu zmyje się wszelkie zanieczyszczenia oraz pozostałości kosmetyków. Dopiero tak przygotowanie włosy zaczynamy laminować.

Sposób 1. Laminowanie galaretką i maską emolientową

Ten sposób jest najczęściej polecany i wydaje się być tym klasycznym. Wystarczy połączyć jedną łyżkę galaretki z wrzącą wodą. Miksturę wymieszać i po chwili dodać do niej maskę emolientową. To wszystko nakładamy na włosy, omijając skórę głowy. Nakładamy foliowy czepek i ręcznik. Całość trzymamy na głowie około 15-20 minut. Następnie wszystko spłukujemy pod bieżącą wodą.

Sposób 2. Laminowanie galaretką, maską emolientową, serum

Ten sposób nieco różni się od 1. sposobu. Przede wszystkim najpierw należy wymieszać galaretkę z wrzącą wodą i od razu nałożyć ją na włosy. Nałożyć foliowy czepek i ręcznik. Po 15-20 minutach trzeba zmyć galaretkę z włosów i nałożyć na nich maskę emolientową.

Również należy nałożyć foliowy czepek i ręcznik, trzymać maskę na włosach przez kolejnych 15-20 minut. Po tym czasie trzeba spłukać maskę z włosów, a na sam koniec warto nałożyć na nie serum.

Sposób 3. Laminowanie galaretką, olejowanie, maska emolientowa

Kolejnym sposobem jest nałożenie galaretki na włosy, a następnie ulubionego oleju. Warto chwilę odczekać i następnie nałożyć na włosy jeszcze maskę. Całość trzeba trzymać pod czepkiem przez 15-20 minut, a następnie dokładnie spłukać z włosów.

Po co nakłada się maskę emolientową podczas laminowania włosów? Powoduje ona dopełnienie nawilżenia i pomaga cząstkom białka z galaretki w wypełnieniu ubytków w łuskach włosów. Dotyczy to szczególnie włosów wysokoporowatych, które są bardzo zniszczone, a łuski włosów mocno rozchylone.

Cząsteczki białka z galaretki mogą wtedy być zbyt małe, by wypełnić ubytki w łuskach, a zamiast tego, będą w nie wnikać. W wyniku tego włosy po laminowaniu będą suche i sztywne. Maska emolientowa zmiękczy włosy i zapewni dobre nawilżenie. Nie warto więc pomijać tego kroku.

Czytaj również: Jak zrobić odżywkę do włosów? 5 sprawdzonych przepisów

Fryzury dla dziewczynek. Jak uczesać dziewczynkę? [GALERIA]

Jak wzmocnić osłabione włosy

Efekty laminowania włosów

Włosomaniaczki, które chętnie wykonują na swoich włosach zabieg laminowania, zapewniają, że włosy są po nim nawilżone, gładkie, błyszczące, sypkie, łatwo się rozczesują, nie elektryzują się i nie plączą. Nie da się więc ukryć, że zabieg laminowania włosów galaretką ma bardzo korzystny wpływ.

Przeciwwskazania do laminowania włosów

Właściwie nie istnieją żadne przeciwwskazania do laminowania włosów galaretką. Warto mieć jednak na uwadze fakt, by nie robić tego zbyt często. Włosy można laminować co 4-5 mycie lub rzadziej. Zbyt częste wykonywanie tego zabiegu może doprowadzić do ich przeproteinowania, a w efekcie włosy staną się przesuszone, obciążone i pozbawione blasku.

Włosy należy laminować wtedy, gdy widać, że tego potrzebują, czyli gdy brakuje im objętości i wzmocnienia w przypadku włosów z wyższą porowatością, a także blasku i wygładzenia w przypadku włosów z niską porowatością.

Typy urody: jakim typem jesteś?
Pytanie 1 z 5
Jaki jest twój naturalny kolor włosów?