Ćwiczenia z niemowlakiem: jak ćwiczyć z dzieckiem? [GALERIA ZDJĘĆ]

2015-08-17 10:22

Ćwiczenia z niemowlakiem pozwolą ci wrócić do formy po ciąży, a jednocześnie spędzić trochę czasu z dzieckiem. Jeśli po porodzie nie masz na nic siły i czujesz, że łapiesz zadyszkę przy najmniejszym wysiłku to znak, że powinnaś poprawić swoją kondyncję. Zapytaj swojego lekarza czy możesz zacząć wykonywać ćwiczenia, jeżeli nie wyrazi przeciwskazań, możesz wspólnie z niemowlakiem wziąć się do pracy. Jak ćwiczyć z niemowlakiem?

Spis treści

  1. Czytaj także: >> Strollercize, czyli ćwiczenia z wózkiem. Poznaj dyscyplinę sportu dla mam! >>
  2. Ćwiczenia z niemowlakiem: od kiedy ćwiczyć z dzieckiem?
  3. Ćwiczenia z niemowlakiem: jak ćwiczyć z dzieckiem?
  4. Czytaj także: >> Jak wzmocnić mięśnie brzucha po ciąży? Ćwiczenia na brzuch z dzieckiem: zobacz film >>
  5. Ćwiczenia z niemowlakiem: jak często ćwiczyć z dzieckiem?
  6. >> Jak ćwiczą z niemowlakiem mamy na forum Mjakmama24.pl? Przeczytaj, porozmawiaj z nimi i zainspiruj się! >>

Ćwiczenia z niemowlakiem to świetny sposób na aktywne spędzenie czasu z dzieckiem. Dzięki codziennemu wykonywaniu serii prostych ćwiczeń, nie tylko popracujesz nad sylwetką, ale również będziesz wspierać rozwój fizyczny swojego dziecka. Sprawdź, jak ćwiczyć z niemowlakiem!

Czytaj także: >> Strollercize, czyli ćwiczenia z wózkiem. Poznaj dyscyplinę sportu dla mam! >>

Ćwiczenia z niemowlakiem: od kiedy ćwiczyć z dzieckiem?

Pierwsze ćwiczenia możesz zacząć wykonywać już od momentu, w którym niemowlak potrafi trzymać główkę. U większości dzieci dzieje się to w 2. miesiącu życia. Od tej pory możesz wykonywać codziennie kilka prostych ćwiczeń, dzięki którym dziecko wzmocni swoją równowagę, a ty osłabione ciążą mięśnie.

Ćwiczenia z niemowlakiem: jak ćwiczyć z dzieckiem?

Z dzieckiem możesz wykonywać wszystkie proste ćwiczenia: przysiady, skłony, a nawet brzuszki (o ile lekarz ci na to pozwoli). Nie są one skomplikowane, nie stanowią więc żadnego zagrożenia dla dziecka. Wręcz przeciwnie - jest ono szczęśliwe, że może być tak blisko mamy, a wznoszenia i kołysania są dla niego czymś naturalnym - w końcu przez 9 miesięcy było kołysane w brzuchu mamy.

Czytaj także: >> Jak wzmocnić mięśnie brzucha po ciąży? Ćwiczenia na brzuch z dzieckiem: zobacz film >>

Ćwiczenia z niemowlakiem: jak często ćwiczyć z dzieckiem?

Na początku wystarczy kilka minut. Niemowlę musi się przyzwyczaić do tej nowej formy aktywności. Wraz z upływem czasu warto dodawać kolejne ćwiczenia i wydłużać aktywność. Jeśli dziecko zacznie płakać albo nie będzie chciało współpracować, po prostu zrezygnujmy. Może ma gorszy dzień i nie ma ochoty na gimnastykę? Nie poddawajmy się jednak całkiem i spróbujmy kolejnego dnia. Ćwiczenia z niemowlakiem to fajna i ciekawa forma spędzania czasu z dzieckiem, szkoda by było więc z niej rezygnować.

>> Jak ćwiczą z niemowlakiem mamy na forum Mjakmama24.pl? Przeczytaj, porozmawiaj z nimi i zainspiruj się! >>