Ewa Chodakowska: dlaczego jest tak skuteczną trenerką?

2014-01-22 23:54

Ewa Chodakowska dokonała niemożliwego – poderwała z kanap tysiące polskich kobiet i zachęciła je do regularnych ćwiczeń. Trenerka zaczęła od strony na Facebooku, szybko dostała propozycję wydania płyty z ćwiczeniami, zaczęła pojawiać się w telewizji śniadaniowej i wydała dwie książki. W czym tkwi tajemnica sukcesu Ewy Chodakowskiej?

ewa chodakowska dlaczego jest tak skuteczna trenerka
Autor: x-news

Ewa Chodakowska stała się jedną z najbardziej znanych trenerek w Polsce. Jej strona na Facebooku ma ponad 700 tys. fanów. Chodakowska odpisuje każdemu i motywuje swoje fanki nie tylko do ćwiczeń, ale do zmiany całego życia. Ćwiczenia, które proponuje, to nic nowego. Jej treningi trwają po 45 minut i łączą pilates, ćwiczenia cardio, callanetics. Jednak Ewie Chodakowskiej udało się osiągnąć niebywałą popularność i znaleźć się wśród najbardziej wpływowych Polaków. Jej sekretem jest zarażanie pozytywną energią, dawanie kobietom motywacji, wsparcia, nauka samoakceptacji.

Ewa Chodakowska dopinguje do zmian

Trenerka jest zwolenniczką zmiennego tempa ćwiczeń i podkreśla znaczenie ciągłego napinania mięśni brzucha. To właśnie te mięśnie powinny być najlepiej wytrenowane. Ważna jest także odpowiednia dieta.

Ewa Chodakowska podkreśla, że najważniejszy jest wpływ treningu nie na ciało, lecz na umysł. Uważa, że przekraczanie granic swojej wytrzymałości daje satysfakcję i pozwala wyjść z treningu z uśmiechem na ustach. Słynie z tego, że podczas treningów nie pozwala na wytchnienie i zmusza, by dawać z siebie 100 procent. Ewa uważa, że pokonywanie słabości w czasie treningu daje siłę na walkę z codziennymi problemami także poza salą do ćwiczeń. Pozytywne zmiany na ciele to tylko skutek uboczny – ważne jest, że trening daje zastrzyk pozytywnej energii, odstresowuje, a do tego zwalcza bezsenność i stabilizuje ciśnienie.

Zobacz, co Ewa Chodakowska powiedziała Agnieszce Rylik z "Dzień Dobry TVN" o tym, skąd się wziął pomysł, by została trenerką i na czym polega sukces jej programu ćwiczeń.

Mjakmama24.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza