Odchudzanie po porodzie: co jeść, żeby schudnąć?

2015-12-28 10:34

Co jeść, żeby schudnąć po porodzie? Łatwiej zrzucić zbędne kilogramy, jeśli dieta będzie odpowiednio skomponowana, a młoda mama będzie przestrzegała zasad zdrowego żywienia. Odchudzanie po porodzie.

Dieta po ciąży
Autor: thinkstockphotos.com Jeśli chcesz schudnąć po ciąży, jedz dużo warzyw.

Spis treści

  1. Odchudzanie po porodzie: co jeść, żeby schudnąć? Na pewno żelazo i nabiał
  2. Jak przeżyć odchudzanie i nie oszaleć z głodu?
  3. Mania podjadania: jak przestać podjać?
  4. Odchudzanie po porodzie: co jeść, żeby schudnąć? Pamiętaj o błonniku

Co jeść, żeby schudnąć? Jest mnóstwo diet, które pozwalają szybko schudnąć. Zwykle są jednak dość drastyczne, a od osób, które je stosują, wymagają zachowania reżimu i sporych poświęceń. Nie nadają się więc dla kobiety, która dopiero co urodziła. Nawet jeśli nie karmisz piersią, organizm potrzebuje stałej dostawy wartościowych składników odżywczych po to, by się zregenerować. Tuż po porodzie nie wolno się głodzić, ani łykać żadnych suplementów wspierających metabolizm. Istnieje inny sposób. – By kilogramy powoli znikały, wystarczy dbać o aktywność fizyczną, a także odżywiać się racjonalnie, a więc przestrzegać pewnych, ściśle określonych zasad – mówi dietetyk Kinga Biernacka. Przede wszystkim menu powinno być urozmaicone.

>> Jak badania genetyczne pomagają w kształtowaniu właściwych nawyków żywieniowych?

Odchudzanie po porodzie: co jeść, żeby schudnąć? Na pewno żelazo i nabiał

Powinny się w nim znaleźć nie tylko warzywa, owoce, chudy drób, czy ryby, ale także wołowina, która dostarczy ci żelazo, utracone podczas połogu. Warto jeść nabiał, najlepiej pochodzący z pewnego źródła, np hodowli ekologicznych, a także jogurty, najlepiej naturalne, niedosładzane, mogą być probiotyczne, wzbogacone w żywe kultury bakterii, który korzystnie wpływa na pracę jelit. Wybierajmy produkty, które nie są ani odchudzone, ani pełnotłuste. Najlepsze są zwykłe, o średniej zawartości tłuszczu.

>> 5 błędów, których powinnaś się wystrzegać przy odchudzaniu >>

Jak przeżyć odchudzanie i nie oszaleć z głodu?

Dobrze wiedzieć

Mania podjadania: jak przestać podjać?

Rady od SpokoBOX Catering dietetyczny:Wieczorami organizm wodzi nas na pokuszenie. Wiele osób lubi podjeść przed snem jeszcze jedną małą przekąseczkę. Myślimy wtedy:  „od jutra przestanę jeść po 18:00”… i nie dotrzymujemy słowa. Jaki są tego powody?1. Nawyki: Pierwszy i główny powód negatywnych działań, które przeszkadzają w spadku wagi. Jesteśmy swoimi nawykami, które niepostrzeżenie wkradają się w nasze życie, i nim się zorientujemy tak naprawdę zaczynają nami rządzić. SpokoRada: Weź kartkę i zastanów się nad negatywnymi nawykami, które ograniczają efekty twojej diety. Zastanów się, które są dla Ciebie łatwiejsze, a które trudniejsze, i zacznij stopniowo nad nimi panować.2. Nuda: Czy zauważyliście, że gdy doskwiera nam nuda chętniej sięgamy po drobne i niewinne przekąski? Tam słone paluszki, tu batonik…SpokoRada:  Siedzenie na kanapie z ulubionym serialem jest przyjemne, nawet bardzo, jednak po za domem istnieje nieograniczona ilość możliwości pożytkowania wolnego czasu. Zapisz się na siłownie, basen bądź kurs szycia. Zrób coś dla siebie.3. Za mało posiłków w ciągu dnia: Nasze organizmy potrzebują określonej dawki energii w ciągu dnia. Oczywiście zakres kaloryczny może być różny i zależeć od tempa życia, wagi, wzrostu, czy aktywności fizycznej, którą podejmujemy w trakcie tygodnia. SpokoRada: Nawet jeśli jest to dla Ciebie trudne, naucz się jeść śniadania. Nie musi być bardzo  duże, chodzi o to aby „rozkręcić” metabolizm  od samego rana.4. Alkohol do kolacji: Naukowcy przekonują nas, że kieliszek wina nie szkodzi, a wręcz wzmacnia między innymi nasz układ sercowo-naczyniowy. Zgoda. Mowa jednak o kieliszku a nie połowie butelki każdego wieczora. SpokoRada: Ogranicz, bądź jeśli to możliwe zrezygnuj całkowicie z alkoholu na przykładowo dwa miesiące. Po tym czasie, gwarantujemy zarówno spadek wagi jak i mniejszy apetyt po wieczornej kolacji.5. Wieczorne ćwiczenia: Niektóre osoby, uprawiające regularnie sport preferują treningi wieczorami. Naukowcy i lekarze nie są jednomyślni odnośnie tego, która pora w ciągu dnia jest lepsza na trening, czy poranek czy wieczór, jednak jeśli wybieramy się na ćwiczenia bądź siłownie wieczorem, warto zastosować się do poniższej rady.SpokoRada: Jeśli po powrocie z domu odczuwasz głód, lepiej zjeść coś lekkiego jak na przykład sałatka z brokułami i tuńczykiem. Unikaj owoców wieczorem.

Jak widać istnieją sposoby aby uniknąć podjadania. Spokorady przygotował dla nas Zespół firmy SpokoBOX Catering dietetyczny, który wie jak jeść. Zapraszamy na stronę internetową firmy: www.spokobox.eu

Odchudzanie po porodzie: co jeść, żeby schudnąć? Pamiętaj o błonniku

W diecie nie może zabraknąć błonnika, który zapobiega zaparciom i korzystnie wpływa na pasaż jelitowy, co sprzyja powrotowi do dawnej sylwetki – znajdziesz go m.in. w ciemnym pieczywie, kaszach, razowym makaronie. Pamiętaj o jajkach, które są świetnym uzupełnieniem diety, a przy tym są produktami z listy o ujemnym bilansie tzn., że organizm potrzebuje więcej kalorii do ich strawienia, niż uzyskuje po ich zjedzeniu - to sprzyja smukłej sylwetce. Warto jeść też ryby, szczególnie pieczone. Lepiej za to unikać wędzonych bo są zbyt tłuste. Ale to tylko jedna z ważnych zasad. Pozostałe znajdziesz w najnowszym numerze "M jak Mama".

>>Odchudzasz się po ciąży? 5 BŁĘDÓW PRZY ODCHUDZANIU, których powinnaś się wystrzegać [FILM]>>

Nasi Partnerzy polecają