Odchudzasz się po ciąży? 5 BŁĘDÓW PRZY ODCHUDZANIU, których powinnaś się wystrzegać [FILM]

2014-04-24 12:27

Po ciąży każda kobieta chce szybko wrócić do figury, którą miała wcześniej. Natychmiast więc zaczyna się odchudzać i nieświadomie może popełnić przy tym sporo błędów. Zobacz, jakie najczęściej kobiety popełniają błędy przy odchudzaniu i naucz się ich wystrzegać.

Odchudzanie
Autor: Thinkstock|thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. 1. Nie stosuj głodówki
  2. 2. Nie odżywiaj się monotonnie
  3. 3. Nie ufaj produktom typu light
  4. 4. Jedz o regularnych porach
  5. 5. Bądź aktywna!

Nie ma chyba kobiety, która nie chciałaby po ciąży szybko stracić zbędnych kilogramów. Należy jednak to robić z głową, tak, aby odchudzanie było zdrowe dla Ciebie i dla dziecka. Czego się wystrzegać?

1. Nie stosuj głodówki

Ograniczając spożywanie jakichkolwiek pokarmów niestety nie schudniemy. Może Ci się wydawać, że jeśli waga pokazuje kilogram lub dwa mniej, to znaczy, że się odchudzasz. A to błąd. Dzięki głodówce pozbędziesz się tylko wody w organiźmie (która np. odpowiada za świetlistość cery, a przecież nie chcesz wyglądać na zmęczoną i chorą), a nie tłuszczu. Osłabisz tylko organizm, co przy małym dziecku może oznaczać dodatkowe problemy.

2. Nie odżywiaj się monotonnie

Dieta białkowa, dieta warzywna, dieta owocowa - monoskładnikowych diet jest wiele, ale niestety żadna nie jest dietą idealną. Spożywanie ciągle tych samych produktów to poważny błąd przy odchudzaniu - rozdrażnia organizm i może spowodować dolegliwości zdrowotne (np. trawienne).

3. Nie ufaj produktom typu light

Produkty typu light to w większości nic innego jak chwyty marketingowe. Mają ograniczoną ilość tłuszczu, ale zwiększoną za to ilość innych substancji, co oznacza, że są napakowane chemią. Jedząc takie produkty, możesz pozbawić się niezbędnych substancji odżywczych.

4. Jedz o regularnych porach

Nieregularne posiłki to jeden z najczęściej popełnianych błędów przy odchudzaniu. Jeśli zaczniesz spożywać posiłki o regularnych porach, możesz od razu odczuć różnicę w samopoczuciu, być może również zmniejszy się twoja waga. Organizm, żeby uzyskiwać z jedzenia optymalną ilość energii, potrzebuje stałego dopływu glukozy przez cały dzień. Najracjonalniej jest zjadać kolejne przekąski co 3-4 godziny.

5. Bądź aktywna!

Nie oszukuj się, żadna dieta nie przyniesie efektów, jeśli nie będziesz się ruszać. Brak aktywności fizycznej to jeden z najpoważniejszych błędów przy odchudzaniu. Ruch odpowiada za spalanie tłuszczów, zwlecz się więc z kanapy, wskocz na rower, pospaceruj albo popływaj. Wybierz taką aktywność, która będzie dla Ciebie przyjemnością - dzięki temu nie zauważysz, że ćwiczysz!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza