Pilates po porodzie. Jak ćwiczyć po porodzie? [ZDJĘCIA]

2016-07-11 23:01

Pilates po porodzie sprawdzi się znakomicie i pozwoli ci powoli wrócić aktywności fizycznej. Taki trening ma wiele zalet: mocniejsze mięśnie kręgosłupa, brzucha i dna miednicy, lepsza gibkość, koordynacja i poprawa sprawności całego ciała. Zanim zaczniesz trenować, koniecznie zapytaj lekarza, czy już możesz wykonywać ćwiczenia fizyczne. Pilates po porodzie: jak ćwiczyć po porodzie?

Spis treści

  1. Pilates po porodzie: kiedy zacząć ćwiczenia?
  2. Pilates po porodzie: czy można ćwiczyć z dzieckiem?
  3. Pilates po porodzie: czy można ćwiczyć w domu ?

Pilates to najpopularniejsza metoda ćwiczeń na całym świecie. Celem ćwiczeń jest wypracowanie świadomości swojego ciała, poczucia równowagi i harmonii, a także wzmocnienie i uelastycznienie mięśni. Trening polega na rozciąganiu, spinaniu i rozluźnianiu mięśni. Polecany jest dla kobiet po porodzie, ponieważ nie wymaga on ogromnego wysiłku, a dość szybko daje wyraźne efekty. Pilates pomoże ci szybko wrócić do formy sprzed ciąży i poprawić kondycję fizyczną, a także psychiczną.

>> Czytaj także: Jak ćwiczyć z dzieckiem? [ZOBACZ ZDJĘCIA] >>

Pilates po porodzie: kiedy zacząć ćwiczenia?

Zanim rozpoczniesz jakiekolwiek ćwiczenia, skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym. Pilates można zacząć ćwiczyć po około 6 tygodniach od rozwiązania. Jeżeli uprawiałaś sport przed porodem i czujesz się dobrze, możesz zrobić to wcześniej. W przypadku gdy poród odbył się poprzez cesarskie cięcie, musisz odczekać co najmniej 12 tygodni.

>> Czytaj także: Ćwiczenia Kegla w ciąży i po porodzie: dlaczego warto ćwiczyć? >>

Jak zgubić brzuch po ciąży?

Pilates po porodzie: czy można ćwiczyć z dzieckiem?

Z uwagi na to, że pilates to bardzo spokojna oraz najbezpieczniejsza forma aktywności fizycznej, możesz wykonywać ją z dzieckiem. Niemowlak może leżeć obok ciebie i się przyglądać lub brać udział w ćwiczeniach, stanowiąc dodatkowe i bardzo miłe obciążenie. Ćwiczenia dadzą mu dobrą zabawę, poprawą koordynację oraz poprawią waszą więź.

Pilates po porodzie: czy można ćwiczyć w domu ?

Pilates do zajęcia, do wykonywania których nie potrzebujesz specjalnych sprzętów. Jeśli masz w domu matę lub zwykły dywan, możesz zacząć ćwiczenia od zaraz. Pamiętaj, że teraz twoje mięśnie są znacznie osłabione, więc nie zaczynaj od forsownych treningów. Ćwicząc 2-4 razy w tygodniu szybko można zauważyć efekty, dlatego pilates jest polecany dla kobiet po porodzie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza