15 rocznica ślubu - rocznica kryształowa. Co kupić na 15 rocznicę ślubu?

2021-05-06 16:02

15 rocznica ślubu zwana jest kryształową lub szklaną. Co kupić parze obchodzącej taką uroczystość i jakie życzenia im złożyć? Pomoże ci w tym symbol rocznicy - kryształ, który jest kamieniem wyjątkowym, symbolem czystości, twardości i szlachetności.

15 rocznica ślubu - rocznica kryształowa.
Autor: Getty images Co kupić parze na 15 rocznicę ślubu?

Symbolem 15 rocznicy ślubu jest kryształ – to dobry symbol dla związku, który przeżyło ze sobą półtorej dekady. Zgodnie z tradycją, kolejne rocznice ślubu otrzymują nazwy i symbole związane z materiałem coraz trwalszym i szlachetniejszym. Dlatego pierwsza rocznica to tylko "papierowa", a 50 – "złota".

Spis treści:

  1. Symbol rocznicy
  2. Przyjęcie z okazji 15 rocznicy
  3. Prezenty na kryształowy jubileusz
  4. Życzenia dla małżonków

Symbol rocznicy

Kryształowa rocznica może mieć szeroką symbolikę. Twardość kryształu oznacza również trwałość związku, dlatego 15 rocznica ślubu powinna być obchodzona jako wspomnienie dobrych ostatnich lat, ale i jako zapowiedź kolejnych wspólnych spędzonych dekad i małżeństwa, którego nie zniszczą żadne przeciwności.

Z drugiej strony, po tylu latach związku nie ma już zbyt wieku rys w relacjach między małżonkami, bo przez tyle lat zdążyli już się dotrzeć – są więc czyste i nieskazitelne jak kryształ.

M jak Mama: Torty na rocznicę ślubu

Przyjęcie z okazji 15 rocznicy

Wiele par chętnie obchodzi 15 rocznica ślubu, traktując ją jako ważną i przełomową. Po hucznie świętowanej 10 rocznicy to kolejna okrągła rocznica godna urządzenia przyjęcia i kupna pięknego prezentu dla małżonków, którzy wytrwali ze sobą tyle lat.

Pary, które przeżyły razem 15 lat w związku małżeńskim, to zwykle osoby, których dzieci są już duże, czasem nastoletnie, a oni sami mają stabilną sytuację materialną i zawodową, dlatego często organizują przyjęcia z okazji rocznicy ślubu.

Na kryształową rocznicę można zaprosić rodzinę i świadków, ale można również zorganizować uroczystą kolacje dla znajomych, którzy towarzyszyli parze przez 15 lat ich wspólnego życia – najbliższych przyjaciół sąsiadów, kolegów z pracy.

Czytaj również: Prezent dla żony. Jaki prezent dla niej wybrać? [10 pomysłów]

Złote gody - pięćdziesiąta rocznica ślubu

Śmieszne życzenia na rocznicę ślubu - wybór

Prezenty na kryształowy jubileusz

Co kupić małżeństwu, które obchodzi 15 rocznicę śluby mogą dostać wspólny prezent, którym jest wyjazd na weekend do SPA albo zaproszenie do jakiejś wspólnej aktywności – kurs tańca, wspólny lot balonem, wyjście do teatru itd. Wiele osób kupując prezent kieruje się, nazwą i symboliką rocznicy.

Jeśli więc 15 rocznica jest nazywana kryształową, kupmy parze coś ze szkła, np. zestaw kryształowych kieliszków lub szklanek do whisky albo szklane dekoracje do pokoju (figurki, lampy, świeczniki, wazony), które można dostać w sklepach z akcesoriami wnętrzarskimi.

A co, jeśli to ty jesteś jubilatem i szukasz prezentu dla swojej drugiej połówki? W tej sytuacji można również zafundować sobie i partnerowi wspólny prezent, lepiej jednak wybrać coś przeznaczonego tylko dla współmałżonka, coś, co sprawi mu przyjemność i niespodziankę.

Dla kobiety może to być biżuteria, książka, elegancki szal. Dla mężczyzny – płyta ulubionego zespołu kryształowego małżonka, zestaw gier planszowych czy sprzęt sportowy, który mu się przyda – hantle, zegarek z krokomierzem itd. Pozostając przy prezentach kryształowych, możemy dla niej wybrać piękny kryształowy wisior, a dla niego – kryształową karafkę.

Życzenia dla małżonków

Życzenia dla kryształowej a pary powinny być wyjątkowe, przez 15 lat, nasłuchali się już wielu życzeń, dlatego warto postarać się, aby te, z okazji 15 rocznicy, nie były banalne. Oczywiście nie jest to łatwe, ale zawsze sięgnąć można do ściągawki.

"Obchodzicie dzisiaj kryształowe gody, życzymy wam, aby wasz związek był równie czysty i piękny jak kryształ. Żyjcie w zgodzie i radości prze kolejne lata".

"Tyle lat minęło od tej chwili, kiedy złożyliście sobie przysięgę. Pragniemy życzyć Wam, aby kolejne lata mijały pod znakiem szczęścia, radości i wielkiej miłości".

Czytaj również: Życzenia na rocznicę ślubu dla żony - najlepsze życzenia dla żony

Życzenia na rocznicę ślubu dla męża - najlepsze życzenia dla męża

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza