Jak podłożyć prezenty pod choinkę i nie zrujnować dziecku świąt?

2023-11-28 7:49

Święta to dla rodziców prawdziwy popis sztuki konspiracji. Prezenty trzeba najpierw w sekrecie kupić, ukryć je w domu, spakować, tak by dzieci się nie zorientowaly, a na koniec podłożyć pod choinkę. Niepowodzenie tej misji, grozi świąteczną katastrofą. Mamy sprawdzone sposoby, by uniknąć przyłapania, a nawet zwyczajnych podejrzeń.

Jak podłożyć prezenty pod choinkę?
Autor: Getty Images

Chyba każdy rodzic, który kiedykolwiek podkładał prezenty pod choinkę miał przed oczami dziecko wyrastające nie wiadomo skąd i jego rozczarowanie w małych oczkach. Jeśli jednak zastosujecie się do naszych rad, akcja "Mikołaj" zakończy się sukcesem, niezależnie od okoliczności i wieku dzieci.

Spis treści

  1. Szukanie Mikołaja
  2. Dostawa pod drzwi
  3. Poranna niespodzianka
Jak nie zwariować w święta w ciąży lub z małym dzieckiem?

Szukanie Mikołaja

To idealna opcja dla maluchów. Wystarczy udać, że coś się słyszało za oknami, może nawet włączyć po cichu na komórce "ho ho ho" - tradycyjny okrzyk Mikołaja. Niech ciocie, czy dziadkowie zabiorą dzieci na spacer po okolicy, bo zdecydowanie słychać, że Mikołaj gdzieś już chodzi. Trzeba go zaprosić, żeby nie zapomniał o waszym domu.

Gdy dzieci udadzą się z opiekunami na poszukiwania, szybko podrzućcie wszystkie prezenty. Gdy maluchy wrócą oznajmijcie "no spóźniliście się, minęliście się z Mikołajem, ale na szczęście prezenty zostawił"...

Przeczytaj: Czy Święty Mikołaj istnieje - kiedy powiedzieć dziecku prawdę?

Dostawa pod drzwi

To dobra opcja do wykorzystania, jeśli w poprzednie święta robiliście poszukiwania i dzieci nie nabiorą się dwa razy na tą samą sztuczkę.

Poproście znajomych sąsiadów, żeby podstawili Wam na wycieraczkę prezenty wcześniej zapakowane np. w duży worek. Niech zadzwonią do drzwi o umówionej porze, a wy niespiesznie je otwórzcie. Albo jeszcze lepiej, udajcie , że słyszeliście pukanie - to bezpieczniejsze, bo nie będzie ryzyka że to dzieci rzucą się do drzwi i nakryją sąsiada...

Zobacz: Kolorowanki świąteczne - zobacz kolorowanki do druku

Poranna niespodzianka

Dla najstarszych dzieci, wciąż wierzących w Mikołaja, powyższe sposoby mogą nie działać. Wówczas pozostaje opcja, jak z Kevina - prezenty odnalezione nad ranem pod choinką. Tyle, że w Stanach dzieci dostają prezenty w pierwszy dzień Świąt, a u nas w Wigilię.

Aby ich nie odpakowały przed kolacją wigilijną, można podrzucić pod choinkę "list od Mikołaja", z prośbą o nie otwieranie ich przedwcześnie i z wyjaśnieniem, że w tym roku, zostawia prezenty wcześniej, bo nie wyrobiłby się do wszystkich dzieci. 

Zobaczcie też w naszej GALERII, jak zapakować na prezent nietypowe kształty opakowań: