Jak podłożyć prezenty pod choinkę i nie zrujnować dziecku świąt?

2021-12-14 16:01

Święta to dla rodziców prawdziwy popis sztuki konspiracji. Prezenty trzeba najpierw w sekrecie kupić, ukryć je w domu, spakować, tak by dzieci się nie zorientowaly, a na koniec podłożyć pod choinkę. Niepowodzenie tej misji, grozi świąteczną katastrofą. Mamy sprawdzone sposoby, by uniknąć przyłapania, a nawet zwyczajnych podejrzeń.

Jak podłożyć prezenty pod choinkę?
Autor: Getty Images

Chyba każdy rodzic, który kiedykolwiek podkładał prezenty pod choinkę miał przed oczami dziecko wyrastające nie wiadomo skąd i jego rozczarowanie w małych oczkach. Jeśli jednak zastosujecie się do naszych rad, akcja "Mikołaj" zakończy się sukcesem, niezależnie od okoliczności i wieku dzieci.

Spis treści

  1. Szukanie Mikołaja
  2. Dostawa pod drzwi
  3. Poranna niespodzianka
Jak nie zwariować w święta w ciąży lub z małym dzieckiem?

Szukanie Mikołaja

To idealna opcja dla maluchów. Wystarczy udać, że coś się słyszało za oknami, może nawet włączyć po cichu na komórce "ho ho ho" - tradycyjny okrzyk Mikołaja. Niech ciocie, czy dziadkowie zabiorą dzieci na spacer po okolicy, bo zdecydowanie słychać, że Mikołaj gdzieś już chodzi. Trzeba go zaprosić, żeby nie zapomniał o waszym domu.

Gdy dzieci udadzą się z opiekunami na poszukiwania, szybko podrzućcie wszystkie prezenty. Gdy maluchy wrócą oznajmijcie "no spóźniliście się, minęliście się z Mikołajem, ale na szczęście prezenty zostawił"...

Przeczytaj: Czy Święty Mikołaj istnieje - kiedy powiedzieć dziecku prawdę?

Dostawa pod drzwi

To dobra opcja do wykorzystania, jeśli w poprzednie święta robiliście poszukiwania i dzieci nie nabiorą się dwa razy na tą samą sztuczkę.

Poproście znajomych sąsiadów, żeby podstawili Wam na wycieraczkę prezenty wcześniej zapakowane np. w duży worek. Niech zadzwonią do drzwi o umówionej porze, a wy niespiesznie je otwórzcie. Albo jeszcze lepiej, udajcie , że słyszeliście pukanie - to bezpieczniejsze, bo nie będzie ryzyka że to dzieci rzucą się do drzwi i nakryją sąsiada...

Zobacz: Kolorowanki świąteczne - zobacz kolorowanki do druku

Poranna niespodzianka

Dla najstarszych dzieci, wciąż wierzących w Mikołaja, powyższe sposoby mogą nie działać. Wówczas pozostaje opcja, jak z Kevina - prezenty odnalezione nad ranem pod choinką. Tyle, że w Stanach dzieci dostają prezenty w pierwszy dzień Świąt, a u nas w Wigilię.

Aby ich nie odpakowały przed kolacją wigilijną, można podrzucić pod choinkę "list od Mikołaja", z prośbą o nie otwieranie ich przedwcześnie i z wyjaśnieniem, że w tym roku, zostawia prezenty wcześniej, bo nie wyrobiłby się do wszystkich dzieci. 

Zobaczcie też w naszej GALERII, jak zapakować na prezent nietypowe kształty opakowań:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza