Jak zorganizować chrzciny?

2015-04-17 8:27

Zastanawiasz się, jak zorganizować chrzciny swojemu dziecku? Wiąże się z tym wiele przygotowań. Zobacz, o czym pamiętać, organizując chrzest dla dziecka.

jak zorganizować chrzciny
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Jaką formę organizacji przyjęcia wybrać na chrzest dziecka?
  2. Chrzest - komfort świętowania

Chrzest dziecka jest bezsprzecznie najważniejszym wydarzeniem w życiu chrześcijanina. Dla całej rodziny jest to okazja do spotkania. Chrzest jest bardzo podniosłą uroczystością - zarówno duchową, jak i rodzinną - pięknym przeżyciem z bliskimi. Warto odpowiednio je przygotować, by nic nie zakłóciło tego wyjątkowego dnia i w najbardziej podniosłym momencie nie puściły ci nerwy.

Jaką formę organizacji przyjęcia wybrać na chrzest dziecka?

Jeśli zamierzasz zaprosić dużo gości na chrzest i nie masz wystarczająco miejsca w domu albo jeżeli nie jesteś w stanie sama przygotować przyjęcia w domu, warto rozważyć wynajęcie sali w restauracji albo zakup cateringu z dostawą do domu - to tańsza wersja, ale bardzo ułatwia przygotowanie przyjęcia. Wbrew pozorom catering nie jest bardzo drogi - spróbuj oszacować sobie koszt zakupu poszczególnych produktów i zamówienie cateringowe - co wychodzi taniej?

Dokumenty i zaświadczenia potrzebne do chrztu dziecka >>

Chrzest - komfort świętowania

To ważne, byś miała komfort w czasie uroczystego obiadu po ceremonii w kościele, bo będziesz musiała więcej czasu poświecić dziecku. Chrzest może być bowiem dość stresującym przeżyciem dla dziecka. Msza w kościele, nieznane zapachy, różne światło, robienie zdjęć, przetaczająca się przed małymi oczami masa ludzi, którzy dodatkowo ciągle coś mówią, chcą przytulić i pocałować - dziecko może źle znosić taki nadmiar bodźców i być rozdrażnione. Ukojenie znajdzie w ramionach mamy, tak więc staraj się mieć cały czas przy sobie dziecko.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza