Jak zrobić kartkę świąteczną z dzieckiem? Zobacz instrukcję krok po kroku

2021-11-18 13:31

Kartki świąteczne zrobione własnoręcznie mogą być doskonałym dodatkiem do gwiazdkowego prezentu lub... prezentem samym w sobie. Jak zrobić kartkę świąteczną z dzieckiem? Zobacz instrukcję krok po kroku oraz galerię z inspiracjami!

Jak zrobić kartkę świąteczną z dzieckiem?
Autor: Getty images Jak zrobić kartkę świąteczną z dzieckiem?

Spis treści

  1. Kartki świąteczne ręcznie robione: z czego je wykonać?
  2. Kartki świąteczne ręcznie robione: jak zrobić?

Kartki świąteczne ręcznie robione jednoznacznie kojarzą się z dzieciństwem. Nie odmawiajmy swoim pociechom pięknych wspomnień i przygotujmy z nimi ręcznie robione kartki świąteczne! Podpowiadamy, jak zrobić kartkę świąteczną na Boże Narodzenie z dzieckiem.

Kartki świąteczne ręcznie robione: z czego je wykonać?

Kartki świąteczne można wykonać właściwie ze wszystkiego: możemy je wycinać, kleić, malować, wyszywać. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i pomysłu! Im więcej wysiłku włożymy w przygotowanie kartki świątecznej, tym więcej radości sprawi nam podarowanie jej bliskiej osobie.

Pamiętacie kartki świąteczne, które wręczaliście babciom i dziadkom? Najczęściej przez wiele lat trzymali je na specjalnym miejscu, chwaląc się nimi znajomym czy rodzinie. Taka kartka jest piękną pamiątką i przynosi obdarowywanej osobie radość, jakiej nie daje żaden kupny przedmiot.

Czytaj również:

Wierszyki świąteczne dla dzieci na Boże Narodzenie >>

Jak zrobić św. Mikołaja z papieru?

Kartki świąteczne ręcznie robione: jak zrobić?

Do zrobienia kartek świątecznych możemy wykorzystać gotowe szablony, które kupimy w sklepach papierniczych. Ciekawiej i radośniej jednak jest przygotować je całkowicie samodzielnie. Aby zrobić kartki, potrzebujemy: bloku technicznego, bristolu lub tektury. Do ozdobienia naszej bazy, z której wytniemy karty, będziemy potrzebowali kolorowych farb, markerów lub muliny i bibuły (jeśli chcemy wyklejać), brokatu, sztucznego śniegu.

Kartki świąteczne możemy również wyszyć! Schematy haftowanych kartek możemy kupić w sklepie lub pobrać z internetu. Wystarczy, że dokupimy do nich włóczki lub mulinę i możemy zabierać się do pracy! Przygotowanie takiej kartki będzie czasochłonne, ale później możemy ją oprawić i zawiesić na ścianie.

W poniższej galerii przygotowaliśmy instrukcję krok po kroku na kartkę trójwymiarową, a nieco niżej drugą galerię z inspiracjami na kartkę świąteczną DIY.

Zobacz galerię z inspiracjami na piękne kartki bożonarodzeniowe DIY

Czy znasz wszystkie kolędy?

Pytanie 1 z 10
Taki Pan chwały wielkiej, uniżyl się Wysoki, pałacu kosztownego żadnego...