Mikołaj z papieru. Zobacz film - Mikołaj z papieru krok po kroku

Jak zrobić świętego Mikołaja z papieru? Zobacz film -
Autor: Getty images Jak zrobić Mikołaja krok po kroku

Mikołaj z papieru to idealna dekoracja na święta. Umiejętność zrobienia Mikołaja z papieru przyda się dziecku przed Bożym Narodzeniem. Mikołaja z papieru można wykorzystać jako ozdobę świąteczną, na choinkę lub dołączyć do kartki świątecznej dla dziadków.

Mikołaj z papieru ozdobi pokój lub świąteczny prezent. Warto wiedzieć, jak go zrobić, bo zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi czas wykonywania ozdób świątecznych. Można je robić nie tylko z zakupionych w sklepie gotowych elementów, ale również z papieru! Jakie zalety ma przygotowywanie takich ozdób świątecznych z papieru?

Mikołaj z papieru w wersji origami

Origami ma wiele zalet, dlatego rodzice powinni zachęcać dziecko do tej aktywności. Przede wszystkim nie jest trudne, dzięki czemu dziecko nie powinno szybko się do niego zniechęcić. Jest również pierwszą lekcją geometrii, która w prosty sposób wyjaśnia dziecku podstawowe figury matematyczne i ich zależności między sobą.

Składając kartkę papieru kilka razy, możemy np. maluchowi wyjaśnić, czym jest kwadrat, a czym prostokąt i wytłumaczyć, czym się one różnią.

Przygotowanie Mikołaja z papieru jest proste i może być świetną rozrywką na zimowe popołudnie. W internecie można znaleźć wiele filmików instruktażowych. Jeden z nich znajdziecie poniżej.

  • Aby wykonać Mikołaja z papieru potrzebujesz kartki w formie kwadratu, która z jednej strony będzie biała, a z drugiej czerwona.

Zobacz inne pomysły na Mikołaja z papieru

Pamiętajcie, że origami to nie jedyny sposób na wykonanie Mikołaja z papieru. Dalej w naszej galerii przedstawimy wam inne sposoby na jego przygotowanie.

Czytaj również:

Jak samodzielnie zrobić efektowną bombkę choinkową?

Jak ubrać choinkę? Inspiracje świąteczne

Przepisy na Boże Narodzenie - poznaj 5 pomysłów na słodkie święta!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE