Adres do Świętego Mikołaja - gdzie mieszka Święty Mikołaj?

2021-11-26 11:34

Adres do Świętego Mikołaja to coś, co chce poznać każde dziecko. Dlatego co roku tysiące maluchów zastanawia się, gdzie mieszka Święty Mikołaj i pisze do niego listy, wierząc, że przyniesie im wymarzone prezenty. Poznaj adresy (w tym adres e-mail), na które warto wysyłać listy do św. Mikołaja.

list do Mikołaja
Autor: Getty Images Jaki jest adres do Św. Mikołaja?

Twoje dziecko chce napisać list do Mikołaja i nie wie, jaki jest adres do Świętego Mikołaja? Pomożemy wam, bo my już go znamy!

Spis treści

  1. Kto zna adres do Mikołaja?
  2. Jaki jest adres pocztowy św. Mikołaja? 
  3. Adres e-mail do Świętego Mikołaja
  4. List do Mikołaja: jak wygląda sekretariat Świętego Mikołaja?
Mjakmama rysuje: Jak narysować Mikołaja?

Kto zna adres do Mikołaja?

Pisanie listów do Mikołaja ma długą tradycję. Dawniej pisało się go na papierze listowym, dziś dzieciaki – zwłaszcza te, które potrafią już czytać i pisać, a jeszcze wierzą w św. Mikołaja – coraz częściej wybierają nowoczesną formę listu – czyli gotowy szablon w jednym z serwisów poświęconych temu świętemu.

Wystarczy wpisać w dowolną wyszukiwarkę hasło: list do św. Mikołaja i otrzymamy spory katalog takich stron. Wysłanie listu za pomocą strony jest bardzo proste.

Wystarczy znaleźć odpowiednią zakładkę, najczęściej „napisz list”, podać kilka niezbędnych danych, typu imię, wiek, województwo, adres e-mail, w odpowiednim szablonie napisać list (czyli zwykle listę prezentów), kliknąć przycisk „wyślij” i prośby twojej pociechy powinny trafić do adresata.

Jaki jest adres pocztowy św. Mikołaja? 

Jeśli jednak nie do końca wierzycie, że wasza korespondencja rzeczywiście trafi do Świętego Mikołaja, możecie napisać list tradycyjnie na kartce papieru, zapakować do koperty, nakleić znaczek i opatrzyć jednym z trzech PEWNYCH adresów do Mikołaja. Oto one:

  • Santa Claus' Main Post OfficeTähtikuja 1,96930 Napapiiri Finland 
  • Santa Claus OfficeFIN-96930 Napapiiri Rovaniemi Finland
  • Santa Claus Arctic Circle96930 Rovaniemi Finland

Adres e-mail do Świętego Mikołaja

Znamy również adres e-mail, na który możecie wysłać list bezpośrednio z waszej poczty:

  • santa.claus@santaclausoffice.fi
  • joulupukinpaaposti@posti.fi

List do Mikołaja: jak wygląda sekretariat Świętego Mikołaja?

List do Mikołaja to dla dziecka rzecz wielkiej wagi - w końcu to od niej zależy, czy pod choinką znajdą się wymarzone prezenty. Nie można się więc dziwić, że maluch skrupulatnie go przygotowuje, a później podekscytowany sprawdza, czy Mikołaj go zabrał.

Co się dzieje dalej z listem do Mikołaja? Trafia do sekretariatu, w którym w okresie przedświątecznym praca wre. I jeśli myśleliście, że siedziba świętego znajduje się w Laponii, to... byliście w błędzie. Zobaczcie, gdzie pracują pomocnicy Mikołaja i dokąd trafiają wszystkie listy!

Sekretariat Świętego Mikołaja od 1962 roku znajduje się w Libourne - miasteczku w południowo-zachodniej Francji. Co ciekawe, nie jest on jedynie atrakcją dla turystów, ale oddziałem poczty francuskiej, faktycznie nadającym i odbierającym listy!

W placówce Mikołaja pracuje ponad 60 sekretarek. Mają ręce pełne roboty i ledwie nadążają z odbieraniem listów, kartek i e-maili. W ubiegłym roku przyszło ich 1,2 miliona, w 2012 - 1,7 miliona!

Czytaj również:

Czy święty Mikołaj istnieje? Kiedy powiedzieć dziecku prawdę o świętym Mikołaju?

Ozdoby świąteczne: jak udekorować na święta pokój dziecka? [11 propozycji]

Bajki świąteczne: top 10 najlepszych bajek na święta (tekst i linki do YT)

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza