Oryginalny prezent na walentynki: 7 pomysłów na wyjątkowy podarunek

2021-01-20 9:37

Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Dlaczego nie skorzystać z okazji i nie okazać tego dnia miłości bliskiej osobie, kupując jej wyjątkowy podarunek? Oryginalny prezent na walentynki zachwyci nawet największych przeciwników celebrowania tego dnia. Skorzystajcie z naszych pomysłów!

Oryginalny prezent na Walentynki
Autor: Getty Images

Dajmy szansę walentynkom i złóżmy życzenia walentynkowe ukochanej osobie, a nawet kupmy jej oryginalny prezent na walentynki. Zamiast narzekać na wprowadzenie do Polski "niepotrzebnego amerykańskiego zwyczaju", lepiej spędzić 14 lutego na świętowaniu.

Oczywiście, miłość powinniśmy okazywać sobie codziennie, ale jakże często o tym zapominamy. Warto więc skorzystać z okazji i spróbować, nawet jeśli nie jesteśmy do walentynek do końca przekonani.

Jeśli i ty zdecydowałaś się jednak obchodzić święto zakochanych, zapoznaj się z naszą listą oryginalnych prezentów na walentynki prosto z serca. Może znajdziesz taki, który zrealizujesz w tym roku lub w przyszłych latach?

Spis treści:

  1. Postaw na hand made
  2. Zabawne prezenty z pomysłem
  3. Kalendarz z waszymi zdjęciami
  4. Personalizowana gazeta
  5. Sesja zdjęciowa
  6. Masaż we dwoje
  7. Kurs gotowania

Czytaj również:

Walentynkowe życzenia dla dzieci - skorzystaj z naszych gotowych propozycji

Dania na walentynki: 5 propozycji na walentynkową kolację

Postaw na hand made

Mężczyzna, który otrzyma taki podarunek nie będzie mógł powiedzieć, że nie przygotowałaś go od serca. Do jego wykonania użyj swoich umiejętności. Ciasto w kształcie serca, elegancki szal z inicjałami partnera, album z waszymi zdjęciami od dnia poznania do chwili obecnej - na te walentynkowe podarunki nie wydasz fortuny, a ukochany na pewno taki gest doceni.

Zabawne prezenty z pomysłem

Tego rodzaju upominki są w Polsce dość popularne już od kilku lat. Nic dziwnego - stosunkowo niska cena i dostępność do firm wykonujących nadruki sprzyjają większej liczbie ich fanów.

Zdjęcie wasze lub samego ukochanego z wybranym podpisem, np. "najlepszy mąż na świecie" otrzymasz już w cenie do 30 zł. Zamiast kubka możesz wybrać koszulkę, długopis, cokolwiek chcesz. Możesz też kupić ukochanej złota statuetkę Oscara z plakietką "Najlepsza żona na świecie".

Ale dużo bardziej oryginalnym prezentem na walentynki będą np. kupony-zdrapki, z zabawnymi tekstami, np. "Możesz dziś obejrzeć mecz" albo podobizna waszej rodziny wykonana, która może zawisnąć zarówno nad łóżkiem, jak i na głównej ścianie w salonie.

Kalendarz z waszymi zdjęciami

Bardzo proste w swoim zamyśle, a jednocześnie sprawiające dużo radości. Wybierasz dwanaście swoich ulubionych zdjęć i oddajesz w ręce firmy, która na ich podstawie tworzy kalendarz. Możesz dobrać fotografie odpowiednio do pory roku, np. ty na plaży na zdjęciu z sierpnia i mąż na nartach w styczniu.

Wszystko zależy od twojej wyobraźni. Wydrukowanie kalendarza to koszt rzędu 40-50 zł, a ucieszy on całą rodzinę. Na dodatek popiszesz się przed najbliższymi pomysłowością.

Sesja zdjęciowa

Walentynkową sesję zdjęciową warto zaplanować wcześniej. Ukochanemu można przydatne do sesji ubrania spakować i powiedzieć, że zabieramy go na uroczystą kolację. Tymczasem zaskoczymy go i zaprowadzimy go do studia (późniejsza kolacja też jest oczywiście wskazana). Koszt takiej sesji to od ok. 150 do 600 zł.

Czytaj również:  10 najpiękniejszych cytatów o miłości >>

Drobiazgi na walentynki: jaki miły gadżet wybrać na walentynki? [10 propozycji]

Masaż we dwoje

Która z nas nie lubi być masowana? Zwłaszcza przez profesjonalistę? Zakup vouchera na specjalny walentynkowy masaż to doskonały pretekst do sprawienia prezentu nie tylko wybrankowi, ale i sobie samej. Do wyboru jest cała masa różnego rodzaju przyjemności: masaż czekoladowy, masaż gorącymi kamieniami, body wrapping i wiele, wiele innych.

Zazwyczaj taki zabieg trwa 1,5 godziny a jego koszt to 100-200 złotych za jedną osobę. Na walentynki pojawiają się jednak specjalne promocje.

Personalizowana gazeta

Możesz również zamówić dla swojego partnera specjalne wydanie gazety. Wyobraź sobie jego zaskoczenie, gdy rano na kuchennym stole zobaczy świeżutkie wydanie codziennika z własną twarzą na okładce. "Najwspanialszy mężczyzna na świecie odnaleziony!", "Są ze sobą 40 lat i nadal się kochają", "Kochająca żona opowiada o swoim mężu" - podobnymi tytułami możesz zaskoczyć tego dnia męża.

Gazetę zamówisz w internecie i zapłacisz za nią około 70 zł. Dostarczenie takiego prezentu może potrwać tylko jeden dzień, a walentynki, w które go otrzyma, gwiazda gazetowego numeru zapamięta na całe życie.

Kurs gotowania

To kolejny sprytny pomysł. Nie dość, że twój wybranek nauczy się gotować, to kto wie, może okaże się tak zdolny, że zwycięży następną edycję kulinarnego show? Możesz wybrać swoją ulubioną kuchnię: tajską, francuską, meksykańską, egipską a nawet amerykańską - w końcu miłośników hamburgerów nigdy nie zabraknie. Taki kurs trwa około 3-4 godzin, a jego cena to około 400 zł za dwie osoby. Pyszne walentynki - świetny prezent.