OZDOBY NA CHOINKĘ: Jak je zrobić samodzielnie - 5 filmów krok po korku

2021-11-26 13:09

Ozdoby na choinkę możemy kupić w sklepie, ale możemy również wykonać sami. Zobacz, w jaki sposób samodzielnie wykonać bombkę z szyszek, girlandę i wieniec na drzwi.

OZDOBY NA CHOINKĘ: Jak je zrobić samodzielnie - 5 filmów krok po korku
Autor: Getty images Jak je zrobić samodzielnie - 5 filmów krok po korku

Współczesne ozdoby na choinkę to bombki, szklane figurki i ozdobne łańcuchy. Dawniej choinkę przystrajano jabłkami, śliwkami, piernikami, orzechami oraz samodzielnie zrobionymi zabawkami ze słomy i papieru. Takie ozdoby miały zapewnić rodzinie pomyślność w nadchodzącym roku, miały także swoją symbolikę.

Na przykład jabłka nawiązywały do symbolu rajskiego owocu, a gwiazda zawieszana na szczycie choinki symbolizowała Gwiazdę Betlejemską pomagającą zbłąkanym wędrowcom szczęśliwie powrócić do domu.

Obecne ozdoby choinkowe nie mają już tej mocy sprawczej co kiedyś. Najczęściej przystrajamy choinki gotowymi bombkami ze sklepu. Ale jeśli masz w domu dzieci, na pewno chętnie wykonasz z ich pomocą kilka zdób. Zobacz, w jaki sposób zrobić razem z dzieckiem własne wyjątkowe ozdoby na choinkę.

Jak samodzielnie zrobić bombkę choinkową?

Robienie ozdób choinkowych zwykle kojarzy się z zabawą dzieci i z tradycyjnym łańcuchem z kolorowego papieru. Od kilku lat bardzo modne są bogato zdobione bombki, których ceny w sklepach sięgają nawet kilkunastu złotych za sztukę. Zobacz w jaki sposób możesz samodzielnie wykonać ozdoby na choinkę. Oto 5 filmów z instrukcją krok po kroku, dzięki którym będzie to łatwe.

Ozdoby choinkowe w stylu boho. Chwosty i girlandy z drewnianych korali. DIY
Świąteczne ozdoby: kolorowe serduszka
Świąteczne ozdoby z makaronu

Czytaj również: Jak zrobić choinkę z papieru? Zrób to sam, krok po kroku [WIDEO]

Choinka z makaronu - jak ją zrobić krok po kroku?

Bożonarodzeniowe ozdoby. Stroik do wieszania na drzwiach
Bombki z szyszek
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza