Prezent na 20 rocznicę ślubu: 10 pomysłów na udany prezent

2019-01-22 16:41

Prezent na 20 rocznicę ślubu musi być dobrze przemyślany. Okrągłe rocznice chętnie obchodzone są zarówno przez samych małżonków, jak i ich rodzinę oraz znajomych. Taka niezwykła okazja, jaką jest 20 rocznica ślubu, wymaga kupna czegoś wyjątkowego. Co ofiarować parze i czym mogą obdarować się wzajemnie małżonkowie? Sprawdź nasze pomysły na udany prezent z okazji 20 rocznicy ślubu.

20 rocznica
Autor: Getty images

Prezent na 20 rocznicę ślubu powinien podkreślać rangę tego wydarzenia. 20 wspólnie przeżytych lat to nie byle co – dlatego prezent powinien być okazały, a przynajmniej starannie przemyślany, aby pokazać małżonkom, że myślimy o nich i podziwiamy ich miłość i przykład, jaki dają innym parom.

Spis treści:

  1. Co kupić na 20 rocznicę ślubu znajomym?
  2. Co kupić na 20 rocznicę ślubu bliskim przyjaciołom?
  3. Co kupić na 20 rocznicę ślubu rodzicom?
  4. Co kupić na 20 rocznicę ślubu swojej drugiej połówce?

Co kupić na 20 rocznicę ślubu znajomym?

Jeśli zostaliście zaproszeni na przyjęcie z okazji 20 rocznicy ślubu, warto kupić jeden wspólny prezent, który ucieszy zarówno kobietę, jak i mężczyznę. Jego wybór zależy oczywiście od możliwości finansowych, ale warto pamiętać, że na podarunek można się złożyć razem z innymi uczestnikami imprezy. A gdy już wiemy, jaką kwotą dysponujemy, możemy zacząć szukać.

Najlepiej kierować się zainteresowaniami pary – może mają wspólne hobby albo coś, co ich łączy? Jeśli są miłośnikami sportu, kupcie im całoroczny karnet do klubu fitness albo sprzęt sportowy. Dobrym pomysłem są również zegarki – smartwatche, które pokazują nie tylko godzinę, ale i mierzą tętno noszącej go osoby, liczą kroki, które zrobiła lub spalone kalorie w czasie jej aktywności.

Co kupić na 20 rocznicę ślubu bliskim przyjaciołom?

Dobrym pomysłem będą również dwa bilety na jakaś imprezę – przedstawienie teatralne, koncert czy wystawę w muzeum. Osoba, która zdecyduje się jednak na taki prezent powinna dobrze znać małżonków, którzy obchodzą 20 rocznicę ślubu i ich gust muzyczny czy teatralny, aby zamiast przyjemności, nie zafundować im cierpienia lub nudy.

Jeśli znamy dobrze małżonków możemy też pokusić się o kupno czegoś do ich domu – wiele osób decyduje się na taki pomysł, uważając – i słusznie – że to coś, co zadowoli oboje małżonków. Może więc to być ręcznie malowany obraz, zestaw eleganckich kieliszków albo satynowe obrusy. Dobrze, jeśli znając nazwę rocznicy ślubu - porcelanowa - wybiorą prezent z porcelany (zestaw filiżanek, zastawa stołowa), który będzie symbolicznym darem.

Czytaj:

Życzenia i wierszyki na rocznicę ślubu – czego życzyć jubilatom?

Życzenia na rocznicę ślubu dla męża

Życzenia na rocznicę ślubu dla żony

Co kupić na 20 rocznicę ślubu rodzicom?

Jeśli ofiarodawcami prezentu na 20 rocznicę ślubu są dzieci jubilatów, warto aby pokusiły się o coś, co nie będzie kosztowne (pewnie nie będą dysponować wielkimi funduszami), za to bardziej osobiste. Na przykład kupno pięknej ramki i włożenie do niej wspólnego rodzinnego zdjęcia albo wykonanie kolażu ulubionych fotografii z 20–letniej historii małżeństwa i umieszczenie go w dużej antyramie. A może zamówią koszulki z jakimś śmiesznym nadrukiem, np. „Kochamy się już 2 dekady” dla taty i mamy? Taki prezent na pewno wzruszy rodziców, będzie też dla nich doskonałą pamiątką.

 

Co kupić na 20 rocznicę ślubu swojej drugiej połówce?

Są panowie, którzy z okazji rocznicy robią prezent żonie i żony, które robią prezenty swoim mężom, ale coraz częściej małżeństwa robią wspólne prezenty z okazji okrągłych rocznic. Zwykle są to jakieś większe i droższe podarunki, np. wspólny wyjazd na weekend do SPA albo wycieczka w Bieszczady tylko we dwoje. Taka powtórka miodowego miesiąca, to doskonały pomysł. Para z 20-letnim stażem, z gromadką dzieci być może dawno nie spędziła romantycznego czasu tylko w swoim towarzystwie. Warto poszperać w internecie i w zależności od możliwości finansowych znaleźć dla siebie jakiś rocznicowy wyjazd. A może traficie w miejsce, w które naprawdę pojechaliście w podróż poślubną?

Co oznaczają nazwy rocznic ślubu? WIDEO

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza