Świąteczne filmy: top 10 filmów na święta

2020-12-18 15:54

Są takie filmy, bez których nie wyobrażamy sobie świąt Bożego Narodzenia. Mimo, że oglądamy je każdego roku to i tak zawsze chętnie zasiadamy przed telewizorem, aby wspólnie z ulubionymi bohaterami poczuć świąteczna atmosferę. Zobacz top 10 filmów na święta, które warto obejrzeć.

Filmy na święta
Autor: materiały prasowe

Spis treści

  1. 1. Kevin sam w domu
  2. 2. To właśnie miłość
  3. 3. To wspaniałe życie
  4. 4. Holiday
  5. 5. Listy do M
  6. 6. Cztery gwiazdki
  7. 7. Rodzinny dom wariatów
  8. 8. Family Man
  9. 9. Elf
  10. 10. Jack Frost

Świąteczne filmy każdego roku przyciągają przed telewizory całe rodziny. Większość filmów o tematyce bożonarodzeniowej to filmy familijne opowiadające o magii świąt, o miłości, o rodzinnym cieple. Zdarzają się jednak filmy, które swoją tematyka odbiegają od sztampowych produkcji. Przygotowaliśmy 10 filmów, wśród których każdy z was znajdzie coś dla siebie.

Czytaj:

Bajki świąteczne: top 10 najlepszych bajek na święta

Jak obchodzi się Święta Bożego Narodzenia w innych krajach?

1. Kevin sam w domu

Kevin sam w domu
Autor: materiały prasowe

Wspominając o świątecznych filmach niemal każdemu na myśl przychodzi kultowy „Kevin sam w domu”. Film został wyprodukowany w 1990 roku i nadal jest najchętniej oglądanym filmem świątecznym zarówno w Polsce jak i na całym świecie. Polscy widzowie znają Kevina już na pamięć, jednak gdy w 2010 roku stacja telewizyjna, która każdego roku w święta emitowała film nie uwzględniła go w swojej ramówce, widzowie zaczęli protestować. W efekcie telewizja musiała zmienić ramówkę świąteczną i uwzględnić w niej Kevina.

Fabuły filmu nikomu nie trzeba przedstawiać, bo któż chociaż raz w życiu nie oglądał Kevina?

2. To właśnie miłość

To własnie miłość
Autor: materiały prasowe

Święta to cudowny czas! Miłość kwitnie a spory milknął. W takie dni chcemy otaczać się tylko pozytywnymi historiami. Najlepszym wyborem na święta są komedie romantyczne, które potrafią zarówno wzruszyć jak i rozśmieszyć do łez. Takim filmem jest na pewno „To właśnie miłość”. Opowiada historię miłości, w dodatku nie jednej! Możemy oglądać aż 10 historii par, w różnym wieku – od dzieci do osób starszych. Bohaterów spotyka wiele przeciwności losu, ale magiczny czas świąt sprawia, że wszystko kończy się dobrze, a miłość wygrywa.

3. To wspaniałe życie

To wspaniałe życie
Autor: materiały prasowe

Kultowy wyciskacz łez opowiadający o mężczyźnie, który w Wigilię Bożego Narodzenia traci sens życia i próbuje popełnić samobójstwo. Ratuje go anioł stróż, który postanawia pokazać głównemu bohaterowi – Georgowi, jak wyglądałoby życie, gdyby nigdy się nie narodził. George uświadamia sobie jak wartościowe jest jego życie. „To wspaniałe życie” jest filmem, który każdy przynajmniej raz w życiu powinien obejrzeć, aby inaczej spojrzeć na swoje życie.

4. Holiday

Holiday
Autor: materiały prasowe

Dwie nieszczęśliwie zakochane kobiety poznają się w sieci i postanawiają zamienić się domami na czas świąt. Kobietom nie przeszkadza dzieląca je odległość. Iris wprowadza się do Los Angeles, a Amanda na drugi koniec półkuli na angielską wioskę. Szalony pomysł okazuje się strzałem w dziesiątkę. Obie Panie podczas świąt na innym kontynencie odnajdują miłość swojego życia. Bardzo ciepła komedia romantyczna, która bawi i wzrusza. W filmie nie brakuje wspaniałej świątecznej atmosfery.

5. Listy do M

Listy do M
Autor: materiały prasowe

Polska kinematografia również może zaproponować kilka świątecznych tytułów. Jedną z bardziej znanych świątecznych produkcji są „Listy do M” - polski film przypominający wyżej wspomniany tytuł „To właśnie miłość”. Tak jak i angielska produkcja opowiada kilka miłosnych historii. W obsadzie filmu pojawiły się najbardziej znane twarze tj. Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska, Agnieszka Dygant, Tomasz Karolak i wiele innych polskich gwiazd. „Listy do M” bawią i wzruszają. Są rodzinne kłótnie, oziębli bohaterowie, smutne historie… Jednak jak to w święta bywa, bożonarodzeniowa magia łączy ludzi i łagodzi spory.

6. Cztery gwiazdki

Cztery gwiazdki
Autor: materiały prasowe

Święta potrafią czasem nieźle dopiec. Wędrowanie od stołu do stołu z zegarkiem w ręku może skutecznie zepsuć magię świąt. Zdarzyło wam się spędzać święta, odwiedzając kilka domów w ciągu Bożego Narodzenia? Bohaterowie filmu „Cztery gwiazdki” musieli zmierzyć się z świętami w aż 4 rodzinach! Dlaczego? Rodzice obojgu bohaterów są rozwiedzeni i każde z nich ma nową rodzinę. Jak poradzić sobie ze świąteczną gorączką w pośpiechu? Czy naszym bohaterom udało się przetrwać świąteczny maraton? „Cztery gwiazdki” to zabawna komedia, która pozwoli odetchnąć od świątecznych obowiązków.

7. Rodzinny dom wariatów

Rodzinny dom wariatów
Autor: materiały prasowe

Pierwsze spotkanie z rodziną ukochanego to ciężkie przeżycie dla każdej kobiety. Tym bardziej jeśli spotkanie odbywa się w Święta Bożego Narodzenia! Wtedy nie tylko oczy przyszłych teściów skupiają się na wybrance syna, ale też oczy całej rodziny! Z taką sytuacją musiała zmierzyć się Meredith – bohaterka filmu „Rodzinny dom wariatów”. Niestety nie przypadła do gustu ani przyszłym teściom, ani reszcie rodziny. Czując się nieswojo postanowiła sprowadzić do rodzinnego domu narzeczonego swoją siostrę. Na nieszczęście dla Meredith, siostra skradła serca wszystkich domowników - bez wyjątku!

8. Family Man

Family man
Autor: materiały prasowe

Lepiej być samotnym milionerem, czy głową rodziny pracującą w sklepie? Na to pytanie pomoże odpowiedzieć film „Family Man”. Dotychczas samotny i bardzo bogaty Jack Campbell budzi się w Boże Narodzenie w skromnym domku u boku swojej dawnej miłości jako przykładny mąż i ojciec dwójki dzieci. Już nie jest bogaczem z Wall Street, a zwykłym sprzedawcą w sklepie z oponami. Które życie Jacka okaże się lepsze i bardziej wartościowe? Aby znaleźć odpowiedź koniecznie obejrzyjcie „Family Man”.

9. Elf

Elf
Autor: materiały prasowe

W przedświątecznej gonitwie wszyscy zapominamy czym tak naprawdę są święta. Dlaczego zasiadamy wspólnie do świątecznego stołu? O co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi? O prawdziwych wartościach świąt, postanowił światu przypomnieć Buddy w filmie „Elf”. Buddy jest pomocnikiem Świętego Mikołaja, który w dzieciństwie przypadkowo trafił na Biegun Północny i wychowywał się z elfami. Niestety Buddy swoimi rozmiarami nie przypomina elfa…

Mimo , że chłopak różni się od innych mieszkańców Bieguna, nie jest świadomy, że nie pasuje do elfiej rodziny. Kiedy w końcu prawda wychodzi na jaw, Buddy jedzie do Nowego Jorku szukać swojego prawdziwego ojca. W wielkim mieście okazuje się, że ludzie zapomnieli czym tak naprawdę są święta. Buddy postanawia im to przypomnieć…

10. Jack Frost

Jack Frost
Autor: materiały prasowe

Jack Frost jest liderem zespołu rockowego, który wciąż czeka na swój największy sukces, dlatego póki co muszą dużo koncertować. Jack ciągle jest więc w trasie, zaniedbując swoją żonę i 11-letniego syna Charlie'ego.

Pewnego dnia spiesząc się na wigilijną kolację Jack ginie w wypadku samochodowym. Charlie i jego matka nie potrafią sobie poradzić z tą stratą. Dokładnie rok później, w przeddzień świąt Bożego Narodzenia, Jack wraca jako... śniegowy bałwan.

Jak dobrze znasz "Kevina samego w domu"?

Pytanie 1 z 10
Dokąd rodzina McCallisterów wybiera się na Boże Narodzenie?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza