4 pomysły na spędzenie kreatywnego sylwestra w domu z dzieckiem

2022-12-27 16:24

Sylwester w domu wcale nie musi być nudny. Wystarczy, że dobrze go zaplanujemy i pozwolimy sobie na odrobinę szaleństwa! Jak spędzić kreatywnego sylwestra w domu z dzieckiem? Skorzystajcie z trzech naszych pomysłów.

dziewczynka w przebraniu sylwestrowym
Autor: Getty Images 4 pomysły na spędzenie kreatywnego sylwestra w domu z dzieckiem

Spis treści

  1. Jak zorganizować sylwestra z przedszkolakiem?
  2. W co się bawić w czasie Sylwestra w domu? Zobacz 4 pomysły w galerii

Aby sylwester w domu był udany, przede wszystkim musi być przyjemny zarówno dla naszych dzieci, jak i dla nas. Wybierzmy zatem taką opcję, która nie przeciąży rodzica, nie dołoży mu tysiąca dodatkowych obowiązków i będzie dla niego atrakcyjna, a jednocześnie zaspokoi potrzeby dziecka.

To, jak spędzimy Sylwestra z dzieckiem zależy od tego, jaki jest nasz maluch: w jakim jest wieku, co lubi i jak szybko się nudzi czy przeciąża. Ważne jest także to, czy sylwestra w domu planujemy spędzić tylko w najbliższym gronie, czy też przewidujemy gości, w tym – inne dzieci. Od odpowiedzi na te pytania zależy wybór najwłaściwszej opcji.  Oto 4 pomysły na kreatywnego Sylwestra z dziećmi.

Horoskop na nowy rok. Sprawdź co cię czeka?

Jak zorganizować sylwestra z przedszkolakiem?

Jeśli spędzamy sylwestra w domu tylko z najbliższymi, ale jednocześnie zależy nam na tym, aby był to wieczór wyjątkowy, uroczysty, zaplanujmy świętowanie już od rana i przygotujmy do niego najmłodszych.

Pamiętajmy, że dla dzieci w wieku przedszkolnym napięcie wywołane oczekiwaniem noworocznego toastu może być tak duże, że maluch nie poradzi sobie z obciążeniem przez cały dzień. Zadbajmy więc o to, aby wiele się działo, ale z drugiej strony zaplanujmy ten dzień w taki sposób, by w harmonogramie znalazł się również moment spokoju i wyciszenia.

Jeśli planujemy obudzić dzieci na noworoczny toast – postaraj się, aby odpowiednio wcześniej położyły się spać – to oznacza zmianę rytmu zasypiania już 2-3 dni wcześniej. Opcją jest ogłoszenie Nowego Roku o godz. 21.

Pamiętajmy – Nowy Rok na całym świecie obchodzony jest w różnym czasie – opowiedzmy o tym dziecku i ustanówmy specjalną strefę czasową dla naszej rodziny. Zadbajmy, aby był to moment wyjątkowy dla wszystkich, nauczmy dzieci, jak składa się życzenia, dlaczego jest to istotne, i jak ważny jest elegancki strój i uroczysta kolacja.

Czytaj również:  Czy można wynająć nianię do dziecka na jedną noc?

Jak dotrzymać noworocznych postanowień? 

W co się bawić w czasie Sylwestra w domu? Zobacz 4 pomysły w galerii

meteriały prasowe

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza