W ten sposób przedłużysz żywotność dziecięcego tatuażu. Wystarczy jeden kosmetyk

2024-06-21 9:17

Są obecne niemal na każdej imprezie dziecięcej, ale nie tylko. W sezonie letnim królują też w festiwalowych stylizacjach. Tatuaże tymczasowe to hit ostatnich lat. Niestety ich wadą jest krótkotrwałość. Starcie się rysunku na skórze, nie raz kończy się rozpaczą dziecka, co więc zrobić, by mogło dłużej się nim cieszyć?

W ten sposób przedłużysz żywotność dziecięcego tatuażu. Wystarczy jeden kosmetyk
Autor: Getty images W ten sposób przedłużysz żywotność dziecięcego tatuażu. Wystarczy jeden kosmetyk

Jako rodzic nie raz przerabiałam sytuację, gdy moje jedno lub drugie dziecko z urodzinek kolegi czy koleżanki wychodziło z tatuażem i wieczorem nie chciało się umyć, bo tatuaż się zniszczy. Syn na zajęciach z basenu kolejnego dnia próbował nawet pływać z ręką w górze, tak bał się utraty rysunku z ulubionym bohaterem. I choć (to trzeba przyznać) rysunek zwykle się długo trzymał, to jednak już kolejnego dnia zaczynał tracić swoje kolory, ścierając się powierzchniowo. Zaczęłam więc szukać na stronach producentów tatuaży tymczasowych, co można zrobić, by przedłużyć ich żywotność. Znalazłam kilka rad – w tym jeden szybki patent z kosmetykiem, który większość kobiet ma w domu.

"Jak zrobić fajne urodziny dla dziecka w domu?" - Królowe Matki odc. 8

Dokładna aplikacja tatuażu to połowa sukcesu

Najważniejsza zdaniem producentów jest skrupulatna i nieśpieszna aplikacja sztucznego tatuażu, która powinna przebiegać według poniższego schematu.

1. Skóra, na którą aplikujemy rysunek powinna być odtłuszczona i sucha. Wówczas tatuaż będzie mocno do niej przylegał. Nie nakładamy więc tatuażu na wybalsamowaną, spoconą lub zmoczoną skórę. Przed aplikacją możemy ją odtłuścić myjąc mydłem, a następnie osuszając lub przecierając ją płatkiem kosmetycznym nasączonym płynem do dezynfekcji.

2. Przed aplikacją należy upewnić się, że skóra jest sucha. Jeśli jest wilgotna, odczekajmy jeszcze chwilę.

3. Z wybranego i odciętego z kartonika tatuażu ściągamy folię ochronną.

4. Tatuaż trzymamy tak, by nie dotknąć jego klejącej się powierzchni.

5. Zaaplikuj tatuaż w miejscu, gdzie jest najmniej włosków, przykładając klejącą stroną.

6. Dociśnij tatuaż zmoczoną gąbką i policz do 30.

7. Teraz zdejmij papier i poczekaj aż tatuaż będzie suchy.

Ten kosmetyk wydłuży żywotność tatuażu tymczasowego

Tatuaż zaaplikowany idealnie? Co zrobić, by wytrzymał jeszcze dłużej niż zwykle? Jest na to skuteczny patent. Kilka minut po jego aplikacji, gdy będzie już suchutki, spryskaj go lakierem do włosów. Kosmetyk rozpylaj z odległości 50 cm.

Innym polecanym patentem jest użycie pudru transparentnego. Wystarczy nałożyć go na gąbeczkę i docisnąć do tatuażu.