Walentynki z dziećmi. Jak spędzić walentynkowy wieczór nie wychodząc z domu?

2022-01-14 12:09

Walentynki to nie tylko święto zakochanych, to również okazja, by okazać uczucia wszystkim najbliższym - dzieciom też. Jak więc spędzić walentynkowy wieczór z dziećmi, by na długo go zapamiętały? Jak bawić się w walentynki z dziećmi bez wychodzenia z domu?

Walentynki z dziećmi.
Autor: Getty images Jak spędzić walentynkowy wieczór nie wychodząc z domu?

Nawet jeśli walentynki budzą w nas mieszane uczucia, to i tak warto wykorzystać ten wieczór na zabawy z dziećmi. Zwłaszcza teraz, gdy wyjście z domu jest utrudnione. Podpowiadamy, jak spędzić miły, rodzinny wieczór walentynkowy na zabawie z dziećmi nie wychodząc z domu. 

Spis treści

  1. Znajdź swoją drugą połówkę
  2. Czas na serce z piernika
  3. Poznaj imię swojego partnera
  4. Serduszka na lodówkę

Znajdź swoją drugą połówkę

Na kartonie narysuj duże serca, na każdym narysuj linię innego kształtu i przetnij wzdłuż niej każde serce. Serc musi być o połowę mniej niż gości. Rozdaj wszystkim gościom po połówce serca - niech szukają swojej pary, z którą spędzą ten wieczór i będą wspólnie wykonywać dalsze zadania.

Czas na serce z piernika

Upiecz duże pierniki w kształcie serc i przygotuj rzeczy potrzebne do ich ozdabiania - polewy, lukry, posypki, żelowe pisaki. Jeśli nie zdążyłaś upiec ciastek, przygotuj duże serca z papieru, papier kolorowy, klej, wstążki, farby i kredki.

Niech każda z par w określonym czasie ozdobi swoje serce. Wspólnie wybierzecie to najładniejsze, a jego twórcy powinni dostać coś super słodkiego! Możesz też zrobić z dziećmi lizaki w kształcie serduszek. Dowiedz się jak TUTAJ.

Poznaj imię swojego partnera

To zabawa dla starszych dzieci. Przygotuj dwa wielkie serca z kartonu i pięknie je ozdób, ale tylko po jednej stronie. Po drugiej wypisz na jednym sercu jak najwięcej imion męskich na pierwszym, a na kolejnym jak najwięcej imion żeńskich. Potem, po kolei, każdy z uczestników zabawy przy pomocy szpilki przebija serce z imionami płci przeciwnej - to na które trafi, będzie imieniem jego przyszłego partnera.

Czytaj również:  Walentynkowe życzenia dla dzieci - skorzystaj z naszych gotowych propozycji

Dania na walentynki: 5 propozycji na walentynkową kolację z ukochanym

Serduszka na lodówkę

W sklepie kup małe, drewniane serduszka i materiały do ich ozdobienia: farby, flamastry, posypki, cekiny, małe guziki, klej (najlepiej w pistolecie), oraz magnesy. Najpierw dzieci malują serduszka na wybrany kolor, gdy wyschną - czas na zdobienia i przyklejenie magnesu. W przerwach "technicznych" związanych ze schnięciem elementów, możecie przegryzać karnawałowe przekąski.

Zobacz, jak świętować rodzinnie walentynki od rana do wieczora!

Kwiaty na Walentynki: co znaczą kolory kwiatów
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza