30 pomysłów na tatuaż dla mamy. Minimalistyczne, zabawne, a może wzruszające?

2022-04-26 14:04

Wiele mam myśli o uwiecznieniu na swoim ciele ważnego elementu swojego życia, jakim jest macierzyństwo, poprzez symbolizujący je tatuaż. Ponieważ taki rysunek na ciele zostanie z nami na stałe, warto dobrze przemyśleć, jaki wzór czy motyw wybrać. Znalazłyśmy dla was aż 30 najpiękniejszych propozycji.

tatuaże dla mam
Autor: Getty Images/ Instagram/ kolaż mjakmama24.pl Jaki tatuaż symbolizujący macierzyństwo wybrać?

Kobiety noszące na swoich ciałach tatuaże są przeróżne. Mają różny sposób bycia, styl ubierania, lubią różną muzykę. Dlatego sztuka tatuażu tak bardzo się zmieniła i teraz dla każdego znajdzie się coś w jego stylu. 

Tak samo jest z tatuażami dla mam. Mogą być maleńkie i subtelne, albo wyraziste i szalone. Mogą przedstawiać symbol, trudny do rozszyfrowania, albo być odwzorowaniem zdjęcia. Mogą być monochromatyczne, lub kolorowe, z prostą kreską lub cieniowaniami. W czym może wybierać mama chcąca uwiecznić swoją piękną rolę życiową na ciele? Oto kilka różnych pomysłów na charakter i styl tatuażu dla mamy oraz aż 30 przepięknych tatuaży mam z Instagrama. 

Spis treści

  1. Tatuaże dla mam z imionami
  2. Tatuaże minimalistyczne
  3. Romantyczne tatuaże dla mam
  4. Odważne i spore tatuaże dla mam
  5. Tatuaże z twórczością dzieci
  6. Galeria 30 pięknych tatuaży dla mam
Tatuaże: tak czy nie?

Tatuaże dla mam z imionami

Imię dziecka wypisane artystyczną czcionką na ciele, to teraz bardzo modny tatuaż. Można zdecydować się na sam tekst napisany na nadgarstku, lub też wpleść go np. w łodygę ulubionej rośliny

Dowiedz się: Te imiona pasują do układu gwiazd - wybierz imię dla dziecka zgodnie z jego znakiem zodiaku

Tatuaże minimalistyczne

Proste, rysowane surową kreską znaki i symbole również są w modzie. Symbol może przedstawiać matkę z dzieckiem lub znak nieskończoności z wypisanymi datami narodzin dzieci, albo lotos, który oznacza równowagę i harmonię i jest częstym elementem maminych tatuaży.

Dowiedz się: Tatuaż u niemowlaka? Mamy przerażone wzorem na plecach dziecka

Modnym motywem jest też odcisk palca dziecka, ułożony np. w kształt serca. 

Romantyczne tatuaże dla mam

Jeśli chodzi o romantyczne, kobiece tatuaże, zdecydowanym faworytem ostatnich lat są te przedstawiające mamę i dziecko/ dzieci siedzące tyłem na huśtawce lub na księżycu. Pojawiają się też serca - np. jedno duże - symbolizujące mamę i małe serduszka dookoła - wskazujące na dzieci. 

Zobacz: Tatuaż na rozstępy: czym jest tatuaż maskujący rozstępy?

Romantyczki mogą wytatuować sobie także jaskółki - to symbol powrotu do domu, a także wierności i lojalności. Mamę może przedstawiać jedna, nieco większa jaskółka, a dzieci małe "latające" wokół niej 

Odważne i spore tatuaże dla mam

Duże tatuaże często przedstawiają po prostu wizerunek dziecka ze zdjęcia, albo zwierzęta - lwicę z lwiątkami, czy rodzinę słoni. Te pierwsze symbolizują siłę i opiekuńczość, a drugie szczęście i wytrwałość. Wszystko to pięknie kojarzy się z rodziną. 

Dowiedz się: Tatuaż a karmienie piersią: czy można zrobić tatuaż w czasie laktacji?

Tatuaże z twórczością dzieci

Wiele mam decyduje się na uroczy obrazek na ciele, inspirowany twórczością własnego dziecka. Takie tatuaże przedstawiają dziecięcy rysunek, lub słowo "mama" zapisane pismem dziecka. W ten sposób, jego dziecięca niewinność zostanie z mamą na zawsze. 

Przeczytaj: Tatuaż w ciąży: czy w tym czasie można go wykonać?

Galeria 30 pięknych tatuaży dla mam

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza