Tatuaż na bliźnie - czy to bezpieczne i skuteczne?

2021-09-29 14:17

Czy zakrywanie blizny tatuażem to dobry pomysł? Czy tatuaż na bliźnie jest bezpieczny dla zdrowia? Zanim zdecydujesz się ukryć bliznę pod tatuażem, poczekaj, aż całkowicie się zagoi.

Tatuaż na bliźnie - czy to bezpieczne i skuteczne?
Autor: Getty images Tatuaż na bliźnie - czy to bezpieczne rozwiązanie?

Coraz więcej osób decyduje się na poprawę tych elementów swojego wyglądu, które sprawiają, że czują się niekomfortowo. Dla niektórych taki problem mogą stwarzać posiadane blizny. 

Bardzo często są ukrywane przez ubrania lub biżuterię. Ostatnio jednak, na popularności zyskała nowa metoda, która pozwala bliznę zakryć, lub nadać jej kolorów i zamienić w prawdziwą sztukę.

Spis treści

  1. Tatuaż na bliźnie - bezpieczeństwo
  2. Tatuaż na bliźnie - skuteczność
  3. Tatuaż na bliźnie po cesarskim cięciu
Pielęgnacja blizny po cesarskim cięciu

Tatuaż na bliźnie - bezpieczeństwo

Najważniejszym warunkiem, który musi być spełniony, aby wykonać tatuaż na bliźnie jest pełne wygojenie blizny. Proces gojenia może trwać nawet do dwóch lat. Przed planowanym zabiegiem warto skorzystać z konsultacji dermatologicznej, podczas której lekarz dokładnie oceni wygląd blizny i zadecyduje, czy przykrycie jej barwnikiem będzie bezpieczne.

Niestety, w przypadku niektórych blizn upływ czasu i pełne wygojenie nie gwarantuje możliwości wykonania tatuażu. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku skłonności do keloidów. Są to blizny przerośnięte i stwardniałe.

Ich posiadanie jest przeciwwskazaniem do posiadania tatuaży. Oczywiście niezmiernie istotne w kwestii bezpieczeństwa jest także wybranie dobrego studia tatuażu, gdyż przy takim zabiegu istnieje ryzyko zakażenia wirusem HIV lub HCV.

Zobacz: Uczulenie na hybrydę - objawy i leczenie

Tatuaż na bliźnie - skuteczność

Na efekt końcowy zabiegu ma wpływ wiele czynników. Dużo łatwiej jest zakryć blizny małe i równe, o jednolitym kolorze. Nie można też do końca przewidzieć, jak na bliźnie będzie rozchodził się barwnik, dlatego kontury wzoru mogą być rozmyte lub mniej wysycone kolorem.

W przypadku podjęcia decyzji o wykonaniu takiego tatuażu, warto zatem udać się do sprawdzonego studia i przedyskutować możliwości ukrycia blizny z doświadczonym tatuażystą.

Zobacz: Brwi permanentne - metody zabiegu, gojenie, cena

Tatuaż na bliźnie po cesarskim cięciu

Niektóre kobiety decydują się za wszelką cenę ukryć sporej wielkości bliznę po cesarskim cięciu. Zobacz galerię zdjęć i przekonaj się, jak może wyglądać taki tatuaż:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza