„Tylko 5 minut dziennie i cellulit zniknął”. Warto było wypróbować ten sposób

2023-08-16 8:46

Szczotkowanie na sucho ma ogromną rzeszę fanek w internecie. Doceniają je także świeżo upieczone mamy, które szczotkują bliznę po cesarskim cięciu, rozstępy po ciąży, a także całe ciało, by ujędrnić skórę i pozbyć się niechcianego cellulitu. Zachęcone dobrymi opiniami mam, postanowiłyśmy sprawdzić skuteczność tego zabiegu na własnej skórze w pierwszym odcinku naszego cyklu wideo „Królowe Matki”. Zapraszamy do oglądania!

„Tylko 5 minut dziennie”. Przez miesiąc szczotkowałyśmy ciało. Było warto? Królowe Matki

Do testów podeszłyśmy bardzo poważnie i zgodnie z zaleceniami szczotkowałyśmy ciało codziennie przez 4 tygodnie, by sprawdzić, czy rzeczywiście zabieg ten działa. Natalia skupiła się na szczotkowaniu nóg i walce z cellulitem, ja natomiast skupiłam się na brzuchu i ujędrnianiu skóry po ciążach. Choć obie podchodziłyśmy do tego z rezerwą, mniej więcej w połowie testów zauważyłyśmy pierwsze widoczne efekty. Zaś po czterech tygodniach rezultaty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania.

Przeczytaj: Masaż szczotką na sucho - jaką szczotkę wybrać dla najlepszych efektów suchego masażu?

Testujemy szczotkowanie na sucho. Efekt przed i po

Każda z nas używała do testów innej szczotki z naturalnego włosia – ja z długą rączką, a Natalia bez rączki z wygodną taśmą do trzymania. Obie prezentujemy podczas naszej rozmowy i opisujemy swoje doświadczenia z nimi. Wspominamy także o technice szczotkowania (każda z nas wybrała swój sposób), porze, w jakiej wykonywałyśmy zabiegi, a także o problemach, jakie pojawiły się po drodze.

Przede wszystkim jednak obie pokazujemy, jak wyglądały szczotkowane obszary naszych ciał przed zabiegiem i po pełnej, regularnej 4-tygodniowej sesji ze szczotką. Nie zdradzając jednak wszystkich szczegółów, zapraszamy was do naszego studia i obejrzenia luźnej lifestylowej rozmowy na temat efektów tego zabiegu na naszej skórze.

Przeczytaj także: "Nie mogę na niego patrzeć". Brzuch po ciąży to zmora wielu mam. Jak sobie z nią radzą?