Dwulatek na nartach? Czemu nie! Kiedy najlepiej rozpocząć NAUKĘ JAZDY NA NARTACH

2014-02-04 12:27

Dzieci uwielbiają się ślizgać. Wszystko jedno czy na sankach, łyżwach, nartach, czy... butach. Bo przecież nie ma nic przyjemniejszego niż zjeżdżanie z ośnieżonej górki albo ślizganie się po zamarzniętej kałuży. Dlatego – jak przekonuje były narciarz alpejski Andrzej Bachleda-Curuś – naukę jazdy na nartach warto rozpocząć jak najwcześniej.

dwulatek na nartach
Autor: _photos.com

– Często dla dzieciaków nawet przyjemniej jest się ślizgać niż chodzić – zauważył przed kamerami"Dzień Dobry TVN" Andrzej Bachleda-Curuś, były narciarz alpejski i medalista mistrzostw świata. Dlatego naukę jazdy na nartach najlepiej rozpocząć jak najwcześniej.

Oczywiście w przypadku 2-3-letnich maluchów nie ma mowy o zjeżdżaniu na nartach w ciężkim osprzęcie profesjonalnego narciarza. Są specjalne lekkie narty przeznaczone właśnie dla małych dzieci, które świetnie nadają się do przyuczania malca do tego sportu.
A wiadomo – czym skorupka za młodu nasiąknie...

Zobacz, dlaczego Andrzej Bachleda-Curuś uważa, że warto zachęcić dziecko do uprawiania narciarstwa i dowiedz się, jak przygotować małego chłopca i dziewczynkę do dnia na stoku.

Dzień Dobry TVN/x-news