Energylandia: rodzinny park rozrywki w Zatorze. Jakie atrakcje czekają na was w Energylandii?

2017-01-26 11:41

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce. Znajduje się w mieście Zator w woj. małopolskim. W połowie drogi między Katowicami, a Krakowem. Od Wadowic czy Oświęcimia dzieli droga licząca niespełna 17 kilometrów.

Energylandia
Autor: materiały prasowe

Spis treści

  1. Energylandia: strefa dla najmłodszych
  2. W najnowszym M jak mama ranking fotelików dla dzieci
  3. Energylandia: strefa familijna
  4. Energylandia: strefa ekstremalna
  5. Energylandia: główne atrakcje

Goście spędzają tu całe dnie, korzystając z co najmniej 60 atrakcji rozłożonych na 26 hektarach powierzchni, a każdego roku przybywają kolejne.  Atrakcje w paru rozrywki są podzielona na 4 strefy: Dla najmłodszych – Bajkolandia, Dla całych rodzin – Familijna oraz Ekstremlana, dedykowana wszystkim głodnych wrażeń i wysokiej dawki adrenaliny.

Poza atrakcjami, wśród których na pewno należy wymienić potężne, największe w Europie Środkowo-Wschodniej Roller Coastery, w Energylandii zobaczyć można spektakularne pokazy artystyczne specjalistów w swojej dziedzinie. Pokazy akrobatyki scenicznej z udziałem pirotechniki, ognia, żonglerki, tańca czy innych dyscyplin artystycznych, odbywają się na 4 scenach widowiskowych (dwa teatry i amfiteatry). W tym Parku Rozrywki znaleźć można także niesamowite kino 7D, wyświetlające filmy dla dzieci i młodzieży w technologii 3D, wspartej dodatkowymi efektami specjalnymi.

Energylandia: strefa dla najmłodszych

Strefa dla najmłodszych, czyli tak zwana „Bajkolandia" to sterfa, dzięki której można się przenieść do krainy najwspanialszych bajek korzystając między innymi z klasycznej, pięknej wiedeńskiej karuzeli „Sissi”, mini spływu wodnego „Wyspa skarbów” czy kolejek „Jeep Safari” lub „Kraina krasnali”.

Dobrze wiedzieć

W najnowszym M jak mama ranking fotelików dla dzieci

Zastanawiasz się jaki fotelik wybrać dla dziecka? W najnowszym numerze M jak mama prezentujemy ranking pierwszych fotelików dla dzieci. Znajdziesz w nim informacje pomocne podczas wyboru fotelika dla dziecka:

  • parametry,
  • wyposażenie,
  • dodatkowe funkcje,
  • ceny. 

Zanim kupisz, porównaj różne modele i ceny!

Energylandia: dla najmłodszych
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe

Energylandia: strefa familijna

Energylandia posiada również strefę familijną w której całe rodziny spędzają niezapomniane chwile na największych w Polsce Roller Coasterach (Energuś oraz Dragon), ale także sprawiających wiele radości atrakcjach wodnych, na przykład płynąc łódkami i biorąc udział w bitwie wodnej.

Energylandia: strefa familijna
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe

Energylandia: strefa ekstremalna

Znajduje się tutaj również strefa ekstremalna będąca prawdziwym rajem dla wszystkich entuzjastów wysokiej adrenaliny! Instalacje w tej strefie, takie jak Roller Coaster Mayan, czy Viking dostarczają dreszczyku emocji! Podobnie jest w przypadku wielkiej obrotowej ławki „Apocalipto” czy potężnego wahadła „Aztek Swing”.

Energylandia: strefa ekstremalna
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe

Energylandia: główne atrakcje

Roller Coaster ENERGUŚ

Premiera odbyła się 1 maja 2015 r. Na to urządzenie składa się osiem wagoników mieszczących łącznie szesnaście osób. Poruszają się one na konstrukcji mierzącej 13 metrów wysokości i osiągają prędkość 45 km/h. Długość trasy tej familijnej kolejki wynosi 335 metrów, ale każdy, kto ma ochotę skusić się na tę wyjątkową przejażdżkę zalicza podwójną rundę, a zatem trasa wydłuża się do blisko 700 metrów.

Energylandia: Energuś
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe

Roller Coaster DRAGON

Premiera odbyła się 4 czerwca 2015, czyli raptem miesiąc po oddaniu Energusia. Wszystko po to, aby goście podczas wakacji mogli cieszyć się dwoma nowymi, największymi w Polsce rodzinnymi kolejkami górskimi.Dragon jest jednak większą i bardziej ekstremalną atrakcją. Przede wszystkim jest to tak zwany „Suspended” czy też „Inverted Coaster”, czyli kolejka odwrócona. Oznacza to, że wagoniki są podwieszane, a uczestnicy przejazdu nie mają nic pod nogami, co potęguje odczucia w czasie jazdy.

Wysokość konstrukcji Dragona wynosi aż 20 metrów, co można porównać do 7 piętra wieżowca. Długość przejazdu sięga 453 metrów, zaś prędkość poruszania się wynosi 75 km/h. Wszystko to składa się na przeciążenia, które przy tej instalacji osiągają prawie 3,5 g.O wyjątkowości tej atrakcji świadczy także fakt, że najbliższa tego typu zabawka znajduje się aż 1350 kilometrów od Energylandii, a dokładnie mówiąc chodzi o "Orkanen" w Fårup Sommerland - w Danii!

Energylandia: Dragon
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe Kiedy zostaną otwarte parki rozrywki? Wiemy, kiedy ruszy Energylandia! [DATY, ZASADY]

Roller Coaster MAYAN

Premiera 12 września 2015 roku. Na ten największy nie tylko w Polsce, ale i w tej części Europy Roller Coaster goście Energylandii musieli poczekać najdłużej! Jednak zgodnie z naszymi obietnicami premiera odbyła się w sezonie letnim!Mayan to ekstremalne urządzenie, które znajduje się z resztą nieopodal wysokiej na 40 metrów wieży Tsunami Drop oraz jednej z najbardziej ekstremalnych atrakcji Parku, Aztek Swing.

Roller Coaster Mayan zaspokoi spragnionych naprawdę ekstremalnych wrażeń! Prędkość wagoników w tej kolejce wynosi 80 km/h, jednak aż piąć inwersji powoduje, że przeciążenia podczas przejazdu sięgają prawie 5g! Mało, kto zdaje sobie sprawę, że to odczucia, jakich doświadcza pilot myśliwca F16 podczas ekstremalnych zwrotów. O zawrót głowy przyprawia już sama wysokość konstrukcji, która wynosi ponad 33 metry, co odpowiada dziesiątemu piętru wieżowca.

Energylandia: Maynn
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe