Kamper pomysłem na wakacje z dziećmi. Plusy i minusy takiej wyprawy [PORADNIK]

2014-05-23 14:31

Wakacje w kamperze mogą zamienić wasze wczasy z dziećmi w wakacje marzeń. Nie jest to zbyt tanie, ale daje swobodę w działaniu, tak ważną przy dzieciach. Jeśli nie macie jeszcze planów na wakacje, sprawdźcie, czy warto wynająć kamper!

Kamper
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Wakacje w kamperze: przemieszczaj się w dowolnym momencie
  2. Wakacje w kamperze: pokaż dziecku świat
  3. Drogo, ale może warto pooszczędzać?

Pusta droga, zielone pola aż po horyzont, ciepłe promienie słońca, cisza i wokół góry. Brzmi jak z obrazka? Tak mogą wyglądać wczasy, jeśli wybierzesz się na nie kamperem!

Wakacje w kamperze: przemieszczaj się w dowolnym momencie

Wakacje z kamperem to idealny sposób na spędzenie urlopu z dziećmi. Do niewątpliwych zalet kampera należy poczucie wolności - to Ty decydujesz, gdzie pojedziecie, ile dni spędzicie w jednym miejscu, kiedy się przeniesiecie gdzieś dalej. Nie jesteście więc zależni od biura podróży, nie musicie stawiać się na posiłki w wyznaczonych godzinach i w dowolnym momencie możecie spakować manatki i ruszyć dalej w podróż. Wakacje z kamperem to idealna propozycja dla osób, które cenią niezależność.

Wakacje w kamperze: pokaż dziecku świat

Wakacje w kamperze mogą być świetnym sposobem na pokazanie dziecku odrobiny świata. W zależności od tego, jakimi dysponujecie funduszami i w jakim wieku jest wasze dziecko (a jeszcze lepiej - dzieci), musicie zdecydować, gdzie spędzacie urlop. Jeśli pozostajecie w granicach Polski, możecie zwiedzić Pomorze bądź góry (np. od Karkonoszy po Bieszczady - dzieci tego nie zapomną!). A jeśli macie więcej czasu i pieniędzy, wybierzcie się na objazdówkę po kilku krajach Europy.

Świetnym i stosunkowo niedrogim pomysłem na wakacje z kamperem jest wycieczka do Chorwacji. Po drodze możecie zatrzymać się na dwa dni w Pradze, a później w Wiedniu i pokazać dzieciom zabytki obu stolic. Następnie przez Słowenię szybko przedostaniecie się do Chorwacji, gdzie kilka dni nad Adriatykiem doładuje wam akumulatory i zapewni niezapomniane wrażenia.

Drogo, ale może warto pooszczędzać?

Głównym minusem wakacji z kamperem jest ich cena. - W sezonie niskim, zimą, wynajem kosztuje od 300 zł w górę na dobę. W sezonie wysokim nawet 500 złotych - mówi pracownik wypożyczalni, Bartosz Kałużny.

Takie wakacje będą się opłacały, kiedy kamperem będzie podróżowała maksymalna liczba osób, czyli 6. 50 bądź 70 złotych za nocleg to cena porównywalna do wynajmu kwatery. A wrażenia z podróży lepsze!

x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza