Karpacz - atrakcje dla dzieci. Poznaj ciekawe miejsca w Karpaczu i okolicy

2021-06-24 15:40

Karpacz to niewielkie miasto, ale wybór atrakcji dla dzieci w Karpaczu jest ogromny. Bez względu na to, o jakiej porze roku zdecydujemy się na wyjazd, czeka na nas wiele atrakcji turystycznych dla rodzin z dziećmi. Wybieracie się na wakacje, ferie lub weekend w góry? Zobaczcie nasz przewodnik po atrakcjach dla dzieci w Karpaczu!

Karpacz - atrakcje dla dzieci.
Autor: Getty images Atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Karpaczu

Spis treści

  1. Muzeum Zabawek 
  2. Wystawa klocków Lego w Karpaczu
  3. Całoroczne lodowisko w Karpaczu
  4. Aquapark w Karpaczu
  5. Park Linowy w Karpaczu
  6. Tor Saneczkowy w Karpaczu
  7. Park Bajek Karpacz
  8. Western City
  9. Karkonoskie Tajemnice

Muzeum Zabawek 

Muzeum Zabawek w Karpaczu to jedna z obowiązkowych atrakcji, którą koniecznie wpisujemy na listę miejsc wartych odwiedzenia. Możemy tam zobaczyć kolekcję lalek z całego świata, prezentowaną w miejskim muzeum. Zabawki pochodzą ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego, twórcy Wrocławskiego Teatru Pantomimy. W Muzeum Zabawek do obejrzenia mamy ponad 2,5 tysiąca eksponatów. Wizyta w muzeum to dla dziecka możliwość zobaczenia przedmiotów, którymi kiedyś bawiły się dzieci, a dla rodziców powrót do czasów dzieciństwa.

Adres: ul. Kolejowa 3, 58-540 Karpacz

Czytaj również:  Parki rozrywki dla dzieci w Polsce: do którego parku rozrywki wybrać się z dzieckiem?

Zakopane dla dzieci. Atrakcje turystyczne dla dzieci i rodziców w Zakopanem

Pierwsze wakacje z niemowlakiem: praktyczne porady

Wystawa klocków Lego w Karpaczu

Interaktywna wystawa unikalnych modelki z klocków Lego to miejsce na mapie Karpacza, które chcą zobaczyć nie tylko dzieci, ale i dorośli. Na ekspozycji zobaczymy modele, które tematycznie nawiązują do Karpacza, takie jak: Świątynia Wang, Obserwatorium Meteorologiczne na Śnieżce czy Postać Karkonosza – Ducha Gór. Oprócz tego na uwagę dzieci zasługuje postać Minionka zbudowana z klocków Lego, wyciąg narciarski, statek kosmiczny, model fabryki z taśmą produkcyjną czy kolejka górska.

Adres: ul. Konstytucji 3 Maja 24, 58-540 Karpacz

Fot. Interaktywna wystawa unikalnych modelki z klocków Lego w Karpaczu

Klocki Lego Karpacz
Autor: materiały prasowe

Całoroczne lodowisko w Karpaczu

Całoroczne lodowisko w Karpaczu to możliwość cieszenia się jazdą na łyżwach o każdej porze roku. Ma ono powierzchnię 600 metrów kwadratowych, a tafla pokryta jest lodem syntetycznym. Przy lodowisku działa również wypożyczalnia łyżew oraz punkt ostrzenia płóz. Do dyspozycji najmniejszych turystów jest Sala Zabaw, znajdująca się przy tuż przy lodowisku.

Adres: ul. Gimnazjalna 2 (obok BIAŁEGO JARU), Karpacz

Aquapark w Karpaczu

Wizyta w aquaparku to wielka frajda dla dzieci bez względu na wiek. W końcu nie od dziś wiadomo, że uwielbiają one zjeżdżalnie, baseny i fontanny. Aquapark Sandra w Karpaczu to oprócz kompleksu basenów i jacuzzi - miejsce przygotowane z myślą o dzieciach. Czeka na nich 3-poziomowy basen o nazwie Wodna Dżungla. Poszczególne poziomy mają głębokość kolejno 20 cm, 40 cm i 80 cm. Obok basenu znajdziemy również słonie i foki, które tryskają wodą oraz wysepki z piaskiem, co stanowi dodatkową atrakcję dla dzieci. Dla amatorów aktywnego spędzania czasu przygotowana jest zjeżdżalnia Turbo, Wirujący Bąk oraz zjeżdżalnia na pontonach.

Adres: ul. Obrońców Pokoju 3, Karpacz

O czym trzeba pamiętać, wybierając się w podróż samochodem? 

Fot. Aquapark Sandra w Karpaczu

Aqua  park Sandra Spa w Karpaczu
Autor: materiały prasowe

Park Linowy w Karpaczu

Całoroczny Park Linowy Tarzan to jedna z wielu atrakcji Karpacza, które przypadną do gustu miłośnikom aktywnego spędzania czasu. Park składa się z ruchomych platform i drewnianych elementów dodatkowo urozmaiconych siatkami, mostami i drabinkami. Miejsce jest dostosowane dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Każdy znajdzie odpowiednią trasę dla siebie. Na najmłodsze dzieci do 130 cm wzrostu czeka trasa Baby Tarzan z mostem wiszącym, tunelem, belką i ruchomymi platformami. Dla pozostałych uczestników Parku Linowego do wyboru są trasy: treningowa, łatwa i trudna. 

Adres: ul. Gimnazjalna 2 (BIAŁY JAR), Karpacz

Tor Saneczkowy w Karpaczu

Tor saneczkowy Kolorowa to atrakcja dla dzieci i dorosłych, z której trudno nie skorzystać. Jest on dostępny całorocznie z wyjątkami (informacja o nich znajduje się na stronie internetowej kolorowa.pl). Całkowita długość toru to 1060m. Dostępne są tam dwa tunele (18 i 6m), wiraż ślimakowy (560°), 3 uskoki i oczka wodne. Czas zjazdu trwa około pięciu minut, a prędkość maksymalna wynosi 30 km/h. Warto wiedzieć, że dzieci do 8 lat zjeżdżają z osobą pełnoletnią!

Adres: ul. Parkowa 10, Karpacz

Park Bajek Karpacz

Wizyta w Parku Bajek to miło spędzony czas wspólnie z dziećmi. Po parku chodzimy wyznaczonymi ścieżkami, które przypominają leśne dróżki. Podczas spaceru odkrywamy kolejne chatki należące do bohaterów z takich bajek jak: "Królowa Śniegu", "Calineczka", "Jaś i Małgosia", "Czerwony kapturek", Śpiąca królewna", "Kopciuszek", „Kot w butach”, „Roszpunka” czy „Pinokio”. Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci będą gry wodne, tor pontonowy oraz plac zabaw. Powierzchnia Parku Bajek wynosi ok. 2,5 ha, co daje nam czas zwiedzania ok. 2 godzin.

Adres: ul. Wilcza 2 (przy stoku Relaks), Karpacz

Czytaj również: Co trzeba zabrać na wakacje z dzieckiem? Lista, rzeczy potrzebnych na drogę i na pobyt

TOP 10. Gdzie pojechać z dzieckiem w 2017 roku? Ranking redakcji Podroze.pl

Western City

Western City to miasto prawdziwych kowbojów. Wybierając się do parku rozrywki przenosimy się na Dziki Zachód, gdzie porządku pilnuje szeryf. Kowbojskie miasteczko zostało zbudowane na wzór budynków, które wszyscy doskonale znają z westernów. W miasteczku znajduje się Saloon, Biuro Szeryfa, Western Press, sklep kolonialny, poczta oraz bank. Wizyta w Western City to ciekawa atrakcja dla dzieci, mogą na własne oczy zobaczyć Dziki Zachód do tej pory znany tylko z filmów, książek lub gier. 

Adres: Ściegny 200, koło Karpacza

Karkonoskie Tajemnice

Karkonoskie Tajemnice to lekcja historii i możliwość poznania legend związanych z Karkonoszami. Miejsce położone jest u podnóża Śnieżki i zostało zbudowane w miejscu odkrycia wiekowego kostura Ducha Gór (legendarny władca Karkonoszy). Interaktywna ekspozycja sprawia, że wkraczamy w tajemniczy świat Karkonoszy, poznając ich historię i dowiadując się jak wygląda życie w górach. Oprócz historycznych eksponatów możemy obejrzeć również okazy niesamowitych owadów żyjących w okolicach Karkonoszy. 

Adres: ul. Mickiewicza 1a, Karpacz

Obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce
Autor: Getty images
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza