Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

2008-05-20 13:36

Wyobrażasz sobie kilka tysięcy zabawek pod jednym dachem? To marzenie każdego dziecka. Teraz możesz je spełnić. Zamiast siedzieć przed telewizorem, wybierzcie się na wycieczkę do muzeum zabawek. Muzeum Zabawek i Zabawy mieści się w zabytkowym XIX-wiecznym budynku dawnych hal targowych. Codziennie w południe z wieży zegarowej muzeum „wylatuje" świętokrzyska Baba Jaga, wyrzeźbiona przez Arkadiusza Latosa, a zamontowana na wieży przez zegarmistrza Bonifacego Komorowskiego.

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach
Autor: Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

To największe i najstarsze muzeum zabawek w Polsce. Na 631 m kwadratowych powierzchni wystawienniczej zaprezentowano kilka tysięcy eksponatów. Zwiedzający mogą obejrzeć kilkanaście wystaw, m.in. największą europejską kolekcję żab, zabawki historyczne i ludowe, lalki Barbie, modele samochodów, samolotów, statków, kolejkę elektryczną i lalki teatralne.

By zwiedzanie Muzeum było dla dzieci niezwykłą przygodą, jego pracownicy przygotowują wciąż nowe wystawy interaktywne. Młodzi odkrywcy historii zabawek mogą nie tylko obejrzeć, ale i dotknąć eksponatów. Podczas zwiedzania dzieci mają też okazję pobawić się w kąciku zabaw, a latem także na dziedzińcu Muzeum.

Muzeum Zabawek i Zabawy oferuje również lekcje muzealne przeznaczone dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Lekcje muzealne są płatne - 4 zł za jedną lekcję od jednego dziecka (opiekunowie wchodzą gratis); lekcje teatralne "Don Juan" - 10 zł od dziecka. Promocyjna cena zwiedzania muzeum połączonego z lekcją muzealną - 7 zł od dziecka, zwiedzanie z lekcją teatralną - 12 zł.

Bilet normalny - 8 zł, bilet ulgowy - 4 zł, zwiedzanie wystaw czasowych - 4 zł.
Muzeum można zwiedzać codziennie oprócz poniedziałków w godz. 9.00-17.00.

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach
www.muzeumzabawek.eu
Pl. Wolności 2
25 – 367 Kielce
tel.: (041) 34 440 78 tel./fax: (041) 34 448 19
e-mail: poczta@muzeumzabawek.eu

www.muzeumzabawek.eu
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza