Rabkoland w Rabce

2008-05-22 16:11

W Rabkolandzie jak w Disneylandzie - wszyscy stają się dziećmi - kręcą się na karuzelach, pękają ze śmiechu w komnatach z krzywymi lustrami i przeżywają chwile grozy w pałacu strachów. Babcia, dziadek, mama, tata i ich pociechy kręcą się na rodzinnych karuzelach, szaleją w najnowszych modelach autoskuterów, pękają ze śmiechu w komnatach z krzywymi lustrami i wspólnie przeżywają chwile grozy,  przemierzając pałac strachów wśród duchów i ruchomych figur wampirów.

Rabkoland w Rabce
Autor: archiwum redakcji

Na wijącym się wśród drzew torze poruszają się miniatury prawdziwych jeepów i odkrytych limuzyn. Dzieci  mogą kręcić kierownicami do woli, bo pojazdy prowadzone są po metalowej szynie. Zza drzew wychylają się krasnale „Raptusie”. Może trzeba je dokądś podwieźć?
Po owalnym, zadaszonym torze minigokardów przejażdżki odbywają się w małych samochodach Formuły 1. Dzieci samodzielnie kierują pojazdem, który emituje dźwięki prawdziwych samochodów.
W plątaninie kładek, schodów, zjazdów, suchych basenów i labiryncie rurowiska, na czterech poziomach swoją wielką przygodę może przeżyć każde dziecko od dwóch do dwunastu lat. Rura Park podzielony jest na dwie: części wysoką i niską. Z części wysokiej korzystać mogą dzieci od lat 5 lub 110 cm wzrostu. Wewnątrz odrębny węzeł sanitarny oraz wygodne kanapy dla opiekunów. Obiekt wyposażony jest również w miękkie zabawki, małe pojazdy, huśtawki i domki. Jednorazowo może pomieścić 150 dzieci. Dla opiekunów wstęp jest bezpłatny.
Pociąg na szynach: lokomotywa i trzy wagony.. Przejażdżka odbywa się wśród drzew i sztucznych palm, gdzie zobaczyć można afrykańskie zwierzęta: zebry, strusie, żyrafę, krokodyla, lwa, i drobne ptactwo. W trakcie podróży każde dziecko naciskając przyciski słyszy odgłosy afrykańskiej sawanny....
Na terenie Rabkolandu działa też jedyne na świecie Muzeum Orderu Uśmiechu -  odznaczenia nadawanego dorosłym na wniosek dzieci. Na ścianach i w gablotach można zobaczyć oryginalne wnioski dzieci, listy odznaczonych i pamiątki związane z Kawalerami Orderu Uśmiechu.

Jest tu także Muzeum Rekordów i Osobliwości. Można w nim obejrzeć najmniejszy rower i największy piszący długopis świata, a także sprawdzić, czy lokomotywa może zmieścić się w skorupce orzecha i czym mierzy się balony z gumy do żucia?
Co roku Rabkoland organizuje imprezy, na które ściągają uczestnicy z całego kraju. W pierwszą sobotę czerwca odbywają się Mistrzostwa Polski w dmuchaniu balona z gumy do żucia, w trzecią sobotę lipca - Mistrzostwa Polski w dojeniu sztucznej krowy, a w trzecią sobotę sierpnia – Mistrzostwa Polski w jeździe na muszlach klozetowych. Można nawet otrzymać „prawo jazdy na klozet”.

Park Rozrywki i Edukacji Rabkoland
34-700 Rabka-Zdrój, Rynek
tel. 018 267 69 57
www.rabkoland.pl
Cennik:
bilet wstępu – 1 zł
żeton na jedna przejażdżkę – 5 zł
karnet na 10 przejazdów – 35 zł
karnet na 5 przejazdów – 20 zł

www.rabkoland.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza