Wakacje z dziećmi: wypoczynek w Polsce

2013-05-31 15:49

Wakacje 2013 z dziećmi trzeba dobrze zaplanować. Wakacje w Polsce wcale nie muszą być nudne i ich atrakcyjność może z powodzeniem być porównywana do tych za granicą. Wystarczy, że na wakacje z dziećmi wybierzesz się w odpowiednie miejsce.

wakacje
Autor: _photos.com

Spis treści

  1. Wakacje 2013 z niemowlakiem
  2. Wakacje 2013 ze starszym dzieckiem

Wakacje 2013 z niemowlakiem

Przyjmuje się, że na wakacje z niemowlakiem warto wybierać miejsca ustronne, spokojne, z dala od turystycznego zgiełku. Lepiej więc unikać popularnych kurortów i miejscowości letniskowych. Zamiast więc do Zakopanego, wybierzcie się do wsi w jego pobliżu, np. do Murzasichle albo zamiast do Łeby, pojedźcie na Hel. Warto rozejrzeć się w ofertach agroturystyki i zdecydować się na niższe góry, tj. Beskidy zamiast Tatr oraz jeziora na Kaszubach niż na Mazurach (tam zwykle jest głośniej, bo po jeziorach śmigają motorówki i skutery, jak również jest dość brudno, bo turyści lubią rozbijać namioty na dziko). Dobrze zastanówcie się jednak, zanim zaszyjecie się w leśnej głuszy. Sprawdźcie wcześniej, czy macie w pobliżu większą miejscowość z dobrze zaopatrzonymi sklepami (będziecie przecież potrzebowali pieluch czy dań dla niemowlaka), dostępem do lekarzy, a nawet szpital (tak na wszelki wypadek). Niekiedy wyjazd z maleństwem w takie ustronne miejsce może być zbyt ryzykowny.

Wakacje 2013 ze starszym dzieckiem

Natomiast starsze dziecko - przedszkolak i malec w wieku szkolnym - doceni pobyt w większych ośrodkach wypoczynkowych, w których będą rodziny z dziećmi (jest więc możliwość zabawy z rówieśnikami) oraz moc atrakcji dla małych wczasowiczów. Dla was atrakcyjne będzie Trójmiasto (zwłaszcza Sopot) w Zatoce Gdańskiej, Ustka i Łeba na Wybrzeżu Środkowym oraz Międzyzdroje i Kołobrzeg na Wybrzeżu Zachodnim. Natomiast na Kaszubach warto wybrać się do Kartuz, a na Warmii i Mazurach do Mikołajek czy Mrągowa. Jeśli chcesz pokazać dziecku góry, jedźcie do Karpacza lub Szklarskiej Poręby w Karkonoszach;  lub Rabki-Zdroju w Beskidach Zachodnich (Gorce); Ustronia, Szczyrku lub Wisły w Beskidzie Śląskim. Wybierając miejsce na wakacje z dzieckiem, warto polegać na opiniach innych rodzin. Lepiej zdecydować się na miejsce polecane przez innych rodziców niż dlatego, że spodobało się nam na zdjęciach reklamujących dany ośrodek.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza