Wioska Świętego Mikołaja. Gdzie można spotkać Świętego Mikołaja?

2016-11-22 9:07

Wioska Świętego Mikołaja to park rozrywki, w którym dzieci mogą spotkać się z Mikołajem we własnej osobie, zrobić sobie z nim zdjęcie i napisać list. Odwiedziny w krainie Świętego Mikołaja to ogromna frajda dla dzieci zarówno tych małych, jak i trochę starszych. Sprawdźcie, gdzie można spotkać Świętego Mikołaja?

Wioska Świętego Mikołaja
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Kraina Świętego Mikołaja w Kołacinku
  2. Wioska Świętego Mikołaja w Bałtowie
  3. Park św. Mikołaja w Zatorze
  4. Przystanek Świętego Mikołaja w Drzewinie
  5. Wioska Świętego Mikołaja w Mazurolandii
  6. Polecamy wideo: Jak zapakować prezent świąteczny?

Spotkanie ze Świętym Mikołajem to dla każdego dziecka ogromne przeżycie. Oprócz tego, że maluch czeka na prezent zostawiony pod poduszką, udając się do wioski Świętego Mikołaja we własnej osobie może zobaczyć tę tajemniczą postać, która w ciągu jednej nocy roznosi prezenty wszystkim dzieciom na całym świecie. Taka wyprawa do krainy Świętego Mikołaja jest dla dziecka bezcennym wspomnieniem i z pewnością zostanie w pamięci na dłużej niż jakakolwiek zabawka. 

Sprawdź również kalendarz rozwoju dziecka >>>

Kraina Świętego Mikołaja w Kołacinku

Wybierając się do Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku mamy okazję odwiedzić dom św. Mikołaja i Dziada Mroza czyli dalekiego krewnego Świętego Mikołaja, zdobyć certyfikat Poszukiwacza Magicznej Gwiazdki oraz pospacerować po Bajkowej Ścieżce. Spotkamy tam postacie z popularnych filmów, książek i bajek. Dzieci mają okazję poznać Jasia i Małgosię, pobawić się z Królewną Śnieżką i zobaczyć, że Baba Jaga wcale nie jest taka straszna. To nie wszystkie atrakcje czekające na dzieci. W krainie można sprawdzić jak pracuje mikołajowa poczta, mennica oraz obejrzeć betlejemską szopkę. 

Kraina Świętego Mikołaja działa od połowy listopada do końca grudnia. Cena biletów ulgowych 20zł/os, bilet normalny 25zł/os. Niektóre atrakcje dodatkowo płatne. 

Jak napisać list Mikołaja do dziecka? >>>

Wioska Świętego Mikołaja w Bałtowie

Główną atrakcją wioski Świętego Mikołaja w Bałtowie jest spotkanie z Mikołajem, wspólna rozmowa, zdjęcia i oczywiście prezent. Po spotkaniu możemy obejrzeć bajkową krainę, odwiedzić domki Elfów, pobawić się z Bałwankiem w rzucanie śnieżkami i zagrać w lodową piłkę. Oprócz tego można spróbować pysznych świątecznych słodkości.

Będąc w wiosce Mikołaja trzeba odwiedzić też Bajkowy Park Rozrywki. Na dzieci czekają tam takie zabawy jak: Domino XXL, Labirynt Królowej Śniegu, Wielkie Memory, warsztaty malowania gipsowych figurek i wiele innych/

Wioska Świętego Mikołaja w Bałtowe działa od 1 grudnia. Cena biletu wstępu 9zł/os. 

 Fot: Wioska Świętego Mikołaja w Bałtowie

Przystanek Św. Mikołaja w Drzewinie
Autor: materiały prasowe

Park św. Mikołaja w Zatorze

Na dzieci odwiedzających Park św. Mikołaja w Zatorze czeka moc atrakcji: Olbrzymia zjeżdzalnia, Wioska Indiańska, Diabelski Młyn oraz Kino 360 3D. Z kolei najmniejsze dzieci mogą odbyć przejażdżkę bajkowym pociągiem oraz podróż krainą oświetloną 3 milionami światełek. Ciekawym przeżyciem dla każdego dziecka będzie Parada z bajkowymi postaciami, które wędrują zaczarowaną ścieżką. Maluchy mogą sobie zrobić zdjęcie z ulubionym bohaterem czy podać mu rękę. 

Cena biletu pojedyńczego 29,90zł/os. Dzieci do 3-go roku życia cena biletu 1zł/os. Cena biletu Premium 49,90zł/os. 

Adres Świętego Mikołaja. Tam można wysyłać listy! >>

Przystanek Świętego Mikołaja w Drzewinie

Dzieci, które udadzą się do Przystanku Św. Mikołaja (koło Gdańska) mogą się z nim spotkać osobiście w jego własnym biurze. Mikołaj każdemu odwiedzającemu poświęci chwilę, porozmawia, wysłucha opowieści związanych ze świętami i powie jak napisać list. Następnie każde dziecko może zobaczyć jak wygląda szkoła Elfów i wziąć udział w warsztatach zdobienia bombek i tworzenia świątecznych stroików. Do dyspozycji maluchów jest również mikołajkowy plac zabaw, żywa szopka i zagroda dla reniferów.

Fot.: Przystanek Świętego Mikołaja w Drzewinie koło Gdańska

Wioska Świętego Mikołaja w Mazurolandii

Na odwiedzających Wioskę Świętego Mikołaja na Mazurach w Gierłoży k. Kętrzyna czeka cała masa atrakcji. Dzieci oczywiście najbardziej czekają na spotkanie ze Świętym Mikołajem, ale oprócz tego miło spędzą czas rozwiązując świąteczne zagadki,  wybierając się na warsztaty artystyczne z elfem czy militarną przejażdżkę. Dzieci mają możliwość napisania listu do Mikołaja i sprawdzenia jak działa niszczarka złych uczynków. Miejsce zachęca do wspólnej zabawy i pozwala miło spędzić czas. 

Wiosce Świętego Mikołaja w Mazurolandii jest otwarta od 18 listopada do końca lutego. 

Polecamy wideo: Jak zapakować prezent świąteczny?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza