Rady dla samotnych rodziców - jak powiedzieć dziecku o nowym partnerze?

2022-01-14 13:21

Samotne rodzicielstwo jest trudne, nikt z nas nie chce być sam i mierzyć się z przeciwnościami losu bez wsparcia ukochanej osoby. Nic dziwnego, że każdy samotny rodzic szuka podświadomie swojej drugiej połówki. A co, jeśli ją znajdzie? Jak powiedzieć dziecku, że mamusia się zakochała, że do naszego mieszkania wprowadzi się ktoś obcy?

Rady dla samotnych rodziców - Jak powiedzieć dziecku o nowym partnerze?
Autor: Getty images Jak powiedzieć dziecku o nowym partnerze?

Dla wielu samotnych matek, które mają na swojej głowie dziecko, dom, pracę, codzienne obowiązki, myśl o nowym partnerze wydaje się być „z kosmosu”. A jednak zdarza się, że poznajemy kogoś i zakochujemy się po raz drugi.

Czy powinnyśmy mieć poczucie winy, że pomyślałyśmy przez chwilę o sobie, a nie tylko o rachunkach, praniu i katarze dziecka? Oczywiście, że nie. Każdy ma prawo do szczęścia, a samotne mamy (choć i samotni ojcowie również)– już na pewno.

Pozostaje tylko problem, jak powiedzieć dziecku, że kochasz kogoś innego niż jego tatę/mamę i jak to zrobić, aby dziecko polubiło nowego partnera, zamiast nabrać do niego uprzedzenia tylko dlatego, że nie było odpowiednio przygotowane na taką nowinę?

Oto rady specjalistów: wejdź do galerii i sprawdź, co radzą

Rozwód a podział opieki nad dziećmi
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza