"Syn ukradł mi żonę". 30-letni tata nie krył żalu po narodzinach dziecka

2024-02-25 7:58

Początki rodzicielstwa to ciężki okres dla większości par. Dziecko pochłania mnóstwo energii i czasu, przez co brakuje go dla związku. Wiele par przeżywa wówczas kryzys. Tak było również z przypadku 30-leniego taty, który swoją historię opisał w serwisie Reddit. Mężczyzna planował rozwód, bo jego żona po urodzeniu dziecka w ogóle nie była zainteresowana... seksem.

Tata otwarcie o chłodzie w sypialni i myślach o rozwodzie
Autor: Getty Images Tata otwarcie o chłodzie w sypialni i myślach o rozwodzie

Gdy para po raz pierwszy wita na świecie dziecko, rzadko kiedy, jest tak pięknie, jak sobie zakładali. Młodzi rodzice są przytłoczeni i mają wrażenie, że ich relacja już nigdy nie wróci do normy. Część osób zaczyna wątpić w swoją miłość na tyle, że nie widzi sensu w dalszym trwaniu w relacji. 

Gdy oprócz zmęczenia i braku czasu, w związku brak też intymności, poziom frustracji jeszcze się podnosi.

To zaskakujące, ale jak wykazały badania naukowców z Instytutu Badań Demograficznych Maxa Plancka, przyjście na świat dziecka może pogorszyć samopoczucie młodych rodziców bardziej niż nawet... śmierć partnera. W obliczu takich wieści, nie dziwi załamanie nerwowe pewnego z ojców, który napisał w serwisie Reddit, że "syn ukradł mu żonę". 

Przeczytaj też: Dobry seks: jaki seks to udany seks? Kiedy seks jest kiepski?

Spis treści

  1. Mniej seksu to kwestia biologii, ale...
  2. Gdy niskie libido trwa... za długo
  3. Jak znaleźć czas i siły na seks?
Edyta Herbuś opowiada o seksie, miłości i nowym projekcie teatralnym

Dowiedz się: Seks po porodzie: 15 pytań o współżycie po urodzeniu dziecka

Mniej seksu to kwestia biologii, ale...

Według ekspertów, uboższe życie seksualne po narodzinach dziecka jest naturalne. To kwestia biologii. Mocna relacja, jaka łączy matkę z dzieckiem, powoduje duże skoki oksytocyny – hormonu odpowiedzialnego nie tylko za poczucie bliskości, ale także, w przypadku kobiet, za poziom libido. Nic więc dziwnego, że kobieta, która dopiero co urodziła dziecko, ma mniejszą ochotę na seks, bo jej ciało nie jest już tak spragnione bliskości.

Mężczyzna, który opisał swoje odczucia na internetowym forum, początkowo był bardzo wyrozumiały, jednak jak napisał, powoli kończy mu się cierpliwość.

"Moja żona wydaje się cały czas zmęczona, na zmianę opiekujemy się synkiem nocami i karmimy go. Próbuję zabierać ją na randki i pytać, czy dobrze się czuje. Ale ona zawsze mówi, że jest zmęczona. Teraz już nawet nie ma ochoty na seks, jakby to był dodatkowy obowiązek" — napisał 30-latek.

Właśnie dlatego mężczyzna wspomniał nawet, że czuje, jakby syn "ukradł mu żonę". Zwłaszcza że wcześniej, jego życie seksualne z żoną było bardzo urozmaicone i częste. Teraz, choć on sam kocha i pożąda swojej żony, nie ma co liczyć na zbliżenie.

"Wychodzę i widzę te wszystkie atrakcyjne kobiety, ale one nie dorównują mojej żonie. Znowu wpadam we frustrację seksualną, ponieważ jestem żonaty z tą wspaniałą kobietą i nie mogę nawet uprawiać z nią seksu" — napisał.

W obliczu swoich rozterek 30-latek spytał internautów, czy jeśli mimo miłości do żony, rozwiedzie się, to stanie się złym ojcem...

Gdy niskie libido trwa... za długo

Nie musimy chyba podkreślać, że internauci nie byli dla młodego taty wyrozumiali. Większość oceniła go dość surowo.

"Co się z tobą dzieje? Twoja żona właśnie urodziła dziecko. Pierwszy rok jest TAK trudny, a brak snu zabija libido. Twój syn nie zabrał ci żony – mówisz jak dziewięciolatek. Jest dzieckiem i potrzebuje matki" - brzmiał jeden z komentarzy.

Choć większość opinii użytkowników serwisu Reddit była jednogłośna, to opinie ekspertów już nie są tak jednoznaczne.

Jak znaleźć czas i siły na seks?

Seksuolodzy są zdania, że gdy życie seksualne rodziców nie wraca do normalności przez dłuższy czas, jest to alarmujące dla zdrowia związku. Warto szukać pomocy - najpierw w opiece nad dziećmi, potem ewentualnie u specjalisty.

- Jesteśmy zmęczeni! (...) pamiętajmy, że dzisiejsi rodzice rzadko mają to, co miały poprzednie pokolenia, czyli wielopokoleniową rodzinę czy społeczność, w której obowiązki rodzicielskie się dzieli. Sytuacja, w jakiej teraz jesteśmy - gdzie na jednego opiekuna przypada jedno, dwoje czy troje dzieci jest ewenementem! Dawniej było na odwrót – mówiła dla mjakmama24.pl Ola Kisiel, coachyni ciałoakceptacji, ambasorka marki EasyToys w artykule „Chciałabym się kochać, ale muszę się wyspać”. Gdzie się podziało życie seksualne rodziców?.

Nasza ekspertka jest też zdania, że czasem warto wartościować obowiązki, które wyznaczamy sobie w ciągu dnia, by znaleźć siłę i czas na seks z ukochanym.

- Myślenie: „nie mam czasu, ale dam radę” może doprowadzić do zawodu i frustracji. Znasz to powiedzenie, że twoja doba i doba Beyonce mają tyle samo godzin? Owszem, mają, ale Beyonce nie musi robić wielu rzeczy. Ma od tego ludzi. A ty? Czego nie musisz robić? Co jest męczące, czasochłonne i bezcelowe? Jestem przekonana, że twoja pierwsza reakcja to "Nic! Ja robię same potrzebne rzeczy". Na pewno? Może twoje dziecko nie potrzebuje prasowanych ubranek i maglowanej pościeli? - dodała Ola Kisiel.

A co z naszym nieszczęśliwym ojcem i tatą? Jego historia najwyraźniej skończyła się dobrze. W ostatnim komentarzu na serwisie Reddit podziękował internautom za to, że sprowadzili go na ziemię i zadeklarował, że spróbuje zmienić swoje podejście. 

Jak oceniacie jego historię?

Sprawdź: Położna pokazuje grafikę o seksie w ciąży. "Partner nie będzie w stanie zrobić tego, o co się boicie"

Źródło:

mjakmama24.pl

ofeminin.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza