Szukasz partnera na dobre i na złe? Te nawyki mogą uniemożliwić znalezienie prawdziwej miłości

2023-12-02 12:11

Znalezienie tego jedynego na całe życie nie jest rzeczą prostą. Często wiemy, jakie cechy powinna mieć wymarzona druga połówka, ale wciąż spędzamy wieczory samotnie. Tymczasem rzadko kiedy jesteśmy świadomi własnych nawyków, które mogą uniemożliwić znalezienie prawdziwej miłości.

Smutna kobieta przy oknie
Autor: Getti Images Szukasz partnera na dobre i złe? Te nawyki mogą uniemożliwić znalezienie prawdziwej miłości

Marząc o związku na dobre i na złe zastanawiamy się, jakie cechy powinien mieć partner idealny. Kreujemy jego postać tak, że zamykając oczy, niemalże staje się namacalny. W realnym życiu jednak trudno nam znaleźć kogoś, kto chociaż częściowo spełniałby te wymagania.

Szukamy dalej i zastanawiamy się, czy znalezienie miłości nie jest jakąś trudną zagadką, której nie jesteśmy w stanie rozwiązać. Tymczasem nie chodzi tylko o to, czego właściwie szukamy u partnera. Istotne jest również to, abyśmy byli świadomi własnych nawyków, które skutecznie mogą nam utrudniać przyciągnięcie tego jedynego.

Które nawyki mogą przeszkadzać w znalezieniu miłości?

Zobacz także: 9 kroków do szczęśliwszego i mocniejszego związku. Nr 3 zaskakujący, ale warto nad nim popracować

Spis treści

  1. Niekochanie samego siebie
  2. Pesymistyczne podejście do życia
  3. Niechęć do próbowania czegoś nowego
  4. Życie przeszłością
  5. Brak hobby i chęci do samodoskonalenia
  6. Nierealistyczne oczekiwania
Beata Scibakówna: recepta na udany związek

Niekochanie samego siebie

Wielu psychologów podkreśla, że miłość zaczyna się od wewnątrz. Chcąc pokochać kogoś, trzeba najpierw pokochać samego siebie. Jeżeli się siebie nie ceni, nie akceptuje i nie kocha, to jak inni mają zrobić to za nas?

Podkreśla się, że pewność siebie jest atrakcyjna, a samoakceptacja to klucz w tworzeniu zdrowych i trwałych relacji.

Pesymistyczne podejście do życia

Pesymistyczne podejście do życia i miłości, dostrzeganie samych negatywnych stron każdego związku, jest odpychające.

Optymizm poprawia samopoczucie, ale dodatkowo sprawia, że jesteśmy bardziej atrakcyjni dla potencjalnego partnera. Uśmiech i radość dodają energii i sprawiają, że chce się z daną osobą spędzać więcej czasu.

Niechęć do próbowania czegoś nowego

Trzymanie się tego, co już znamy, sprawia, że ograniczamy własne możliwości na poznanie kogoś nowego.

Poszerzanie kręgu znajomych, chęć do podróżowania i otwartość na nowe doświadczenia zwiększa prawdopodobieństwo na znalezienie miłości.

Życie przeszłością

Ciągłe rozmyślanie nad poprzednim związkiem, zastanawianie się, gdzie popełniliśmy błąd lub rozdrapywanie dawnych ran, nie pomaga odnaleźć się w nowym związku. Życie przeszłością zamyka drzwi na nowe znajomości. Nie pozwala na lepsze poznanie tych, którzy są przy nas tu i teraz.

Odpuszczenie i skupienie się na teraźniejszości to klucz do nowych relacji.

Brak hobby i chęci do samodoskonalenia

Brak chęci i motywacji do samodoskonalenia sprawia, że stajemy się mało ciekawi dla przyszłego partnera. Rozwój osobisty i hobby jest korzystny nie tylko dla samego siebie, ale pokazuje innym, że chcemy poszerzać własne horyzonty, aby móc więcej czerpać z życia.

Własne spełnienie, praca w zawodzie, który się naprawdę lubi i posiadanie prawdziwych pasji sprawia, że emanujemy radością, która przyciąga innych.

Nierealistyczne oczekiwania

Jedną z przeszkód w znalezieniu miłości mogą być także nierealistyczne oczekiwania względem przyszłego partnera. To niczym szukanie księcia z bajki, który pod każdym względem ma być idealny.

W tym przypadku trzeba postawić na elastyczność i poznanie kogoś lepiej pomimo tego, że nie do końca spełniają wszelkie wyidealizowane oczekiwania. Z pewnością otwiera to możliwości na znalezienie trwałej i satysfakcjonującej relacji. Co więcej, czy miłość to nie kochanie nie tylko tych dobrych, ale również tych trudniejszych cech?

Szukając partnera na dobre i na złe powinniśmy zacząć od siebie. Przyjrzenie się własnym nawykom i praca nad nimi to początek, aby dać szansę osobie, która w pewnym momencie pojawi się obok nas. Być może dzięki temu wielka miłość nie przejdzie nam koło nosa.

Źródło: awarenessact.com

Czytaj także: Jak dbać o związek? Kryzys w związku po narodzinach dziecka

5 typowych zachowań, które mogą zniszczyć związek. Unikaj ich jak ognia

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza