Ćwiczenia z niemowlakiem: jak ćwiczyć z dzieckiem? [GALERIA ZDJĘĆ]

2015-08-17 10:22

Ćwiczenia z niemowlakiem pozwolą ci wrócić do formy po ciąży, a jednocześnie spędzić trochę czasu z dzieckiem. Jeśli po porodzie nie masz na nic siły i czujesz, że łapiesz zadyszkę przy najmniejszym wysiłku to znak, że powinnaś poprawić swoją kondyncję. Zapytaj swojego lekarza czy możesz zacząć wykonywać ćwiczenia, jeżeli nie wyrazi przeciwskazań, możesz wspólnie z niemowlakiem wziąć się do pracy. Jak ćwiczyć z niemowlakiem?

Ćwiczenia z niemowlakiem to świetny sposób na aktywne spędzenie czasu z dzieckiem. Dzięki codziennemu wykonywaniu serii prostych ćwiczeń, nie tylko popracujesz nad sylwetką, ale również będziesz wspierać rozwój fizyczny swojego dziecka. Sprawdź, jak ćwiczyć z niemowlakiem!

Czytaj także: >> Strollercize, czyli ćwiczenia z wózkiem. Poznaj dyscyplinę sportu dla mam! >>

Ćwiczenia z niemowlakiem: od kiedy ćwiczyć z dzieckiem?

Pierwsze ćwiczenia możesz zacząć wykonywać już od momentu, w którym niemowlak potrafi trzymać główkę. U większości dzieci dzieje się to w 2. miesiącu życia. Od tej pory możesz wykonywać codziennie kilka prostych ćwiczeń, dzięki którym dziecko wzmocni swoją równowagę, a ty osłabione ciążą mięśnie.

Ćwiczenia z niemowlakiem: jak ćwiczyć z dzieckiem?

Z dzieckiem możesz wykonywać wszystkie proste ćwiczenia: przysiady, skłony, a nawet brzuszki (o ile lekarz ci na to pozwoli). Nie są one skomplikowane, nie stanowią więc żadnego zagrożenia dla dziecka. Wręcz przeciwnie - jest ono szczęśliwe, że może być tak blisko mamy, a wznoszenia i kołysania są dla niego czymś naturalnym - w końcu przez 9 miesięcy było kołysane w brzuchu mamy.

Czytaj także: >> Jak wzmocnić mięśnie brzucha po ciąży? Ćwiczenia na brzuch z dzieckiem: zobacz film >>

Ćwiczenia z niemowlakiem: jak często ćwiczyć z dzieckiem?

Na początku wystarczy kilka minut. Niemowlę musi się przyzwyczaić do tej nowej formy aktywności. Wraz z upływem czasu warto dodawać kolejne ćwiczenia i wydłużać aktywność. Jeśli dziecko zacznie płakać albo nie będzie chciało współpracować, po prostu zrezygnujmy. Może ma gorszy dzień i nie ma ochoty na gimnastykę? Nie poddawajmy się jednak całkiem i spróbujmy kolejnego dnia. Ćwiczenia z niemowlakiem to fajna i ciekawa forma spędzania czasu z dzieckiem, szkoda by było więc z niej rezygnować.

>> Jak ćwiczą z niemowlakiem mamy na forum Mjakmama24.pl? Przeczytaj, porozmawiaj z nimi i zainspiruj się! >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE