Jak zorganizować chrzciny?

2015-04-17 8:27 Marta Nowik
jak zorganizować chrzciny
Autor: thinkstockphotos.com

Zastanawiasz się, jak zorganizować chrzciny swojemu dziecku? Wiąże się z tym wiele przygotowań. Zobacz, o czym pamiętać, organizując chrzest dla dziecka.

Chrzest dziecka jest bezsprzecznie najważniejszym wydarzeniem w życiu chrześcijanina. Dla całej rodziny jest to okazja do spotkania. Chrzest jest bardzo podniosłą uroczystością - zarówno duchową, jak i rodzinną - pięknym przeżyciem z bliskimi. Warto odpowiednio je przygotować, by nic nie zakłóciło tego wyjątkowego dnia i w najbardziej podniosłym momencie nie puściły ci nerwy.

Jaką formę organizacji przyjęcia wybrać na chrzest dziecka?

Jeśli zamierzasz zaprosić dużo gości na chrzest i nie masz wystarczająco miejsca w domu albo jeżeli nie jesteś w stanie sama przygotować przyjęcia w domu, warto rozważyć wynajęcie sali w restauracji albo zakup cateringu z dostawą do domu - to tańsza wersja, ale bardzo ułatwia przygotowanie przyjęcia. Wbrew pozorom catering nie jest bardzo drogi - spróbuj oszacować sobie koszt zakupu poszczególnych produktów i zamówienie cateringowe - co wychodzi taniej?

Dokumenty i zaświadczenia potrzebne do chrztu dziecka >>

Chrzest - komfort świętowania

To ważne, byś miała komfort w czasie uroczystego obiadu po ceremonii w kościele, bo będziesz musiała więcej czasu poświecić dziecku. Chrzest może być bowiem dość stresującym przeżyciem dla dziecka. Msza w kościele, nieznane zapachy, różne światło, robienie zdjęć, przetaczająca się przed małymi oczami masa ludzi, którzy dodatkowo ciągle coś mówią, chcą przytulić i pocałować - dziecko może źle znosić taki nadmiar bodźców i być rozdrażnione. Ukojenie znajdzie w ramionach mamy, tak więc staraj się mieć cały czas przy sobie dziecko.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE