Jak zrobić kotylion na Święto Niepodległości?

2019-10-29 13:38 Patrycja Pankiewicz
kotylion
Autor: thinkstockphotos.com

Kotylion na Święto Niepodległości to kokarda narodowa, symbol patriotyzmu, przypinany do piersi w czasie ważnych uroczystości państwowych. Jak zrobić kotylion na 11 listopada? Skorzystajcie z naszego poradnika.

Jak zrobić kotylion na Święto Niepodległości? Wykonanie kotylionu jest bardzo proste. Możemy go zrobić w domu z dzieckiem i przy okazji porozmawiać o patriotyzmie.

Kotylion biało-czerwony (inaczej rozetka lub kokarda narodowa) to symbol upamiętniający ważne wydarzenia z historii Polski (powstania, rewolucje, wojny).

Przypina się go do piersi w czasie świąt narodowych, szkolnych akademii oraz wieców wyborczych. 

Czytaj: Hymn Polski - tekst hymnu do druku

Kotylion na Święto Niepodległości

Przyjęło się, że dzieci w przedszkolach i w szkołach przygotowują  kotylion na Święto Niepodległości.

Kokarda narodowa wykonana jest ze wstążki w dwóch kolorach: białym i czerwonym. Można ją w bardzo prosty sposób przygotować w domu. 

Czytaj:

Godło Polski - kolorowanka do druku

Flaga Polski – 5 faktów o fladze i kolorowanka do druku

Jak zrobić prosty kotylion z papieru?

Do przygotowania kotylionu na Święto Niepodległości będą ci potrzebne:

  • dwie wstążki o szerokości 2 cm (biała o długości 150 cm, czerwona o długości 90 cm)
  • czerwoną tekturę 
  • agrafkę 
  • nożyczki 
  • klej 

Kotylion na 11 listopada krok po kroku:

Krok 1. Wytnij z tektury dwa okręgi: pierwszy o średnicy 9 cm i szerokości 2,5 cm, drugi o średnicy 6 cm i szerokości 2 cm.

Krok 2. Następnie wytnij z tektury koło o średnicy 2,5 cm. Jeśli nie masz czerwonej tektury, pomaluj białe koło na kolor czerwony. 

Krok 3. Przez większy okrąg przewlecz białą wstążkę, zacznij od środka i obwiąż tekturę jak naściślej. Tak samo postępuj z mniejszym okręgiem i czerwoną wstążką.

Krok 4. Czerwony okrąg przyklej na biały. Małe koło przyklej na środek połączonych ze sobą okręgów. Na spodzie powinien znajdować się biały okrąg, następnie czerwony, a w środku czerwone koło.

Krok 5. Na koniec umocuj agrafkę na tylnej części kotylionu. Możesz również dodać do kotylionu wiszącą wstążkę. Przymocuj ją również agrafką.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, co jeść w ciąży, by nie mieć anemii i jakie nazwisko może nosić nowo narodzone dziecko. Przeczytaj również o tym, jak uniknąć błędów przy karmieniu piersią i dowiedz się, co czuje rodzący się maluch

Kup dostęp od 2,50 zł
okladka m jak mama 1/20
KOMENTARZE