Jak z małym dzieckiem zrobić kotylion na Dzień Odzyskania Niepodległości? Poznaj prosty patent

2022-04-27 14:05

Kotylion na Święto Niepodległości lub na święto Konstytucji 3 Maja to kokarda narodowa, symbol patriotyzmu, przypinany do piersi w czasie ważnych uroczystości państwowych. Jak zrobić kotylion na 11 listopada? Skorzystajcie z naszego poradnika.

kotylion
Autor: Getty images

Spis treści

  1. Kotylion na Święto Niepodległości
  2. Jak zrobić prosty kotylion z papieru?
  3. Kotylion na 11 listopada lub 3 Maja krok po kroku:

Jak zrobić kotylion na Święto Niepodległości lub 3 Maja? Wykonanie kotylionu jest bardzo proste. Możemy go zrobić w domu z dzieckiem i przy okazji porozmawiać o patriotyzmie.

Kotylion biało-czerwony (inaczej rozetka lub kokarda narodowa) to symbol upamiętniający ważne wydarzenia z historii Polski (powstania, rewolucje, wojny).

Przypina się go do piersi w czasie świąt narodowych, szkolnych akademii oraz wieców wyborczych.

Czytaj również: Hymn Polski - tekst hymnu do druku

Kotylion na Święto Niepodległości

Przyjęło się, że dzieci w przedszkolach i w szkołach przygotowują kotylion na Święto Niepodległości lub na 3 Maja.

Kokarda narodowa wykonana jest ze wstążki w dwóch kolorach: białym i czerwonym. Można ją w bardzo prosty sposób przygotować w domu. 

Czytaj również: Godło Polski - kolorowanka do druku

Flaga Polski – 5 faktów o fladze i kolorowanka do druku

Jak zrobić prosty kotylion z papieru?

Do przygotowania kotylionu na Święto Niepodległości będą ci potrzebne:

  • dwie wstążki o szerokości 2 cm (biała o długości 150 cm, czerwona o długości 90 cm)
  • czerwoną tekturę 
  • agrafkę 
  • nożyczki 
  • klej 

Kotylion na Święto Niepodległości - krok po kroku GALERIA

Kotylion na 11 listopada lub 3 Maja krok po kroku:

Krok 1. Wytnij z tektury dwa okręgi: pierwszy o średnicy 9 cm i szerokości 2,5 cm, drugi o średnicy 6 cm i szerokości 2 cm.

Krok 2. Następnie wytnij z tektury koło o średnicy 2,5 cm. Jeśli nie masz czerwonej tektury, pomaluj białe koło na kolor czerwony. 

Krok 3. Przez większy okrąg przewlecz białą wstążkę, zacznij od środka i obwiąż tekturę jak naściślej. Tak samo postępuj z mniejszym okręgiem i czerwoną wstążką.

Krok 4. Czerwony okrąg przyklej na biały. Małe koło przyklej na środek połączonych ze sobą okręgów. Na spodzie powinien znajdować się biały okrąg, następnie czerwony, a w środku czerwone koło.

Krok 5. Na koniec umocuj agrafkę na tylnej części kotylionu. Możesz również dodać do kotylionu wiszącą wstążkę. Przymocuj ją również agrafką.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza