Komunia W DOMU czy W RESTAURACJI? Plusy i minusy [PORADNIK]

2015-04-17 8:50 Katarzyna Stańczyk
Komunia
Autor: Thinkstock|thinkstockphotos.com

Komunia w domu czy w restauracji? - to pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Na pierwszy rzut oka komunia w domu wydaje się bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, niż w lokalu. Czy tak jest faktycznie? Sprawdźcie!

Komunia w domu czy w restauracji - jak to zwykle bywa, obie opcje mają swoje plusy i minusy. Jeśli nie chcecie, żeby ten problem spędzał wam sen z powiek, zastanówcie się na czym wam zależy: czy na swobodzie i wygodzie, którą zwykle macie w swoich domach, czy na komforcie i spędzeniu wspólnych chwil z dzieckiem.

Komunia w domu: taniej i rozsądniej?

Myślenie, że komunia w domu jest tańsza niż w restauracji, to mit. Pamiętaj, że organizacja takiego obiadu wiąże się nie tylko z masą obowiązków, ale również z bólem głowy. Weź pod uwagę, że będziesz musiała stworzyć listę dań, spędzić piątkowe popołudnie na bieganiu po sklepie (być może z obłędem w oczach), a w sobotę czeka cię maraton w kuchni. To już by wystarczyło, żeby ze zmęczenia zasnąć o godz. 19.

Niestety, to tylko połowa obowiązków - trzeba jeszcze zaplanować jak usadzić gości, udekorować stół, naszykować ubrania domownikom... Oj, jest tego trochę. Nie wiem, czy zauważyłaś, ale w tym całym zamieszaniu zabrakło głównej rzeczy: czasu na twoje dziecko. To ono przeżywa ważną chwilę i to jemu powinnaś poświęcić jak najwięcej uwagi.

Zastanów się również, czy komunia w domu rzeczywiście będzie kosztowało cię mniej niż obiad w restauracji. Na produkty wydasz dużo pieniędzy, dolicz do tego swój czas poświęcony zakupom i gotowaniu. Może się okazać, że całość będzie kosztowała niewiele mniej niż wynajęcie restauracji.

Przeczytaj również, jaki wianek dla dziewczynki na Pierwszą Komunię Świętą wybrać: z kwiatów sztucznych czy żywych?

Ile dać dziecku na komunię? WIDEO

Komunia w restauracji: drogo i bez atmosfery?

Przeciwnicy organizacji komunii w restauracji wymieniają zwykle dwa argumenty: wysokie ceny i brak rodzinnej atmosfery. To prawda, komunia w restauracji kosztuje, ale w domu przecież również musisz wydać dużą kwotę na przygotowanie obiadu. Atmosfera z kolei zależy od ludzi - jeśli zaprosicie same bliskie osoby z pewnością w lokalu będzie równie miło jak w domu. A może nawet lepiej, bo nikt nie będzie biegał z paniką w oczach do kuchni, donosząc kolejne dania. Będziesz wypoczęta i zrelaksowana, co z pewnością wpłynie na atmosferę tego dnia.

Jeśli obawiasz się, że komunia w lokalu będzie dla ciebie zbyt droga, zrób sondę wśród znajomych. Może oni organizowali kiedyś takie przyjęcie i znają niedrogie miejsca? Poszukaj również inspiracji w internecie albo przespaceruj się po kilku restauracjach.

Czego życzyć dziecku z okazji jego Pierwszej Komunii Świętej? Zapoznaj się z naszymi propozycjami życzeń!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE
Małgorzata Borek
|

Zdecydowanie w lokalu. Może i jest drożej, ale dużo wygodniej :) My w zeszłym roku organizowaliśmy komunie córce w Białym Domu w Paniowkach, my jako rodzice nie musieliśmy się niczym przejmować, nad organizacja uroczystości czuwała obsługa, a my mieliśmy czas dla córki i dla rodziny :)